Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hjelp med en funksjon


starlight

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan klarer dere å markerer/klippe ut en del av et bilde, slik at det blir fine kanter og alt slikt? F.eks når dere tar utsnitt av hodet til en hund og legger utenpå et annet bilde? Jeg er ikke så stødig på hånda at det går bra jeg altså, ser for meg at det mååå være en annen funkjsjon som gjør slikt? :)

Skrevet

Er ikke heelt sikker på hva du mener, men hvis du trenger noe annet enn "lassoen" til å klippe ut noe fra et bilde finnes Untitled2-2.jpg (i hvertfall i photofiltre) om du forstørrer bilde veldig før du begynner å klippe blir resultatet bedre.

(Nå er ikke du sikker på hva jeg mener.. :))

Skrevet

Dette er min metode. Om du vil viske ut alt utenom det du har markert, høyreklikker du på det du har markert og velger "select inverse", for så å viske.

1.

1.jpg

2.

2-1.jpg

3.

3.jpg

Håper du forstår det. Har aldri laget en slik sak før :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...