Gå til innhold
Hundesonen.no

Hesteraser


Wheaten terrier

Hvilken av disse hesterasene?  

156 stemmer

  1. 1.

    • Nordlandshest/Lyngshest
      12
    • Fjording
      17
    • Islandshest
      30
    • Araber (ganske foskjellig fra de andre her da:P)
      27
    • Døl eller Haflinger eller Newfoundlandshest
      25
    • Andre
      45


Recommended Posts

  • Svar 146
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Kan ikke så mye jeg heller, men liker islandsheste veldig godt. Kunne tenke meg en sånn i fremtiden. De er robuste, ikke så alt for store, kommer seg frem de fleste steder, og kan brukes til det meste..

Skrevet

Nordlandshest/lyngshest

Birkligg.jpg

B%20Ravna2.JPG

Fjording

beauty.jpg

hest_fjord.jpg

Islandshest

www.mesna-islandshest.no/ og gå inn på "våre hester"

157-5771_IMG_copy.jpg

Hranur_200.jpg

Araber

(Er nok en av de vakreste av hesterasene, men en fjording f.eks. som er en norsk hesterase tilpasser seg norskt miljø bedre enn Araberen (bare rett meg om dette er galt) Noe som også kjennetegner araberen er dens høye haleføring og litt buede mule)

hest_araber2.jpg

la_mirage04-2.jpg

Newfoundland

Fant jeg ingen bilder av, er ikke sikker på om det skrives sånn heller...

Haflinger

Nyydelig farge på dem da!!

Aaron_O_L.gif

cavalli-hp.jpg

haflinger-02.jpg

Døl/Dølahest

fine_h34.jpg

361376.jpeg

Sånn? :D

Skrevet

Tusen takk! da ble alt litt lettere for meg! :D

Den linken du la inn, til mesna hestene, en del av dom tilhører jobben til pappa! :D Litt kult da ;) ;)

Skrevet

men..*kremt* hva skal du bruke hesten til? hvor lenge har du ridd? erfaringer?

Jeg? Har ikke planer om hest med det første.... Har tatt noen få timer, må selvsagt ta mange flere og lese masse, dessuten tror jeg det blir lenge til jeg kan ha en hest, altså kjøpe den, har ikke tid nå... Måtte isåfall bli på for..

Skrevet

Stemte Araber. :D

HAr hatt en araberkryssning og hun var virkelig verden hærligste hest. Ønsker meg en igjenn. En jeg kan konkurere dressur med. :D

Her er min Alice!

Beklager kveliteten, har tatt bilde av et bilde. :wink:

18September035.jpg

Skrevet

Min DRØMME hest er Shire...:De kan veie opp til 5 tonn og trekke 2 tonn.

De er så nyyyyyyydelige!!! *sukk*

shire2.jpg

shire_horse.jpg

http://i11.photobucket.com/albums/a183/sha...tina/shire4.jpg

Ellers så ville jeg hatt en god norsk fjording...Finnes det et mer idyllisk syn enn en fjording som beiter på en bondegård langt oppå fjellet? *drømme seg vekk*

fjording.jpg

Og en ting jeg SKAL ha når jeg flytter for meg selv og finner et sted som jeg skal bo resten av livet er en mini shetlandsponny. Den skal få selskap av et par villsauer og en lama :D Jeg vil ha en liten tykk brun en :D;)

minishetl.jpg

Skrevet
Min DRØMME hest er Shire...:De kan veie opp til 5 tonn og trekke 2 tonn.

De er så nyyyyyyydelige!!! *sukk*

Litt omvendt det der... :wink: en shire kan veie opp imot 2 tonn...og alene trekke nesten 5.

Rekorden for trekk i tospann er 17.5 tonn..!!

Minishetland er jeg enig meg deg i - har selv hatt en minihingst i 7 år. :D

Meget sjelden farge på min - avblekbar skimmel.

:D

Skrevet

Litt omvendt det der... :wink: en shire kan veie opp imot 2 tonn...og alene trekke nesten 5.

Rekorden for trekk i tospann er 17.5 tonn..!!

Minishetland er jeg enig meg deg i - har selv hatt en minihingst i 7 år. :D

Meget sjelden farge på min - avblekbar skimmel.

:D

Åh okei så det var omvendt :oops: hvordan er lynnet på minier? ;)

Skrevet

Vel...om du vil ha en frekk, sta, egen, "tøff i trynet og skal bestemme alt selv" ponni, så velg deg deg mini hingst! :wink:

Her må det tre voksne personer til for å holde fast når det skal raspes tenner - kun fordi han ikke VIL...hihih.. Flaming Love

Ellers er gemytt som på vanlig shetland.

:D

En grei vallakk er vel det beste! :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...