Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva slags rase er dette?


Artemis

Recommended Posts

Min mor var i går på tur med hunden vår. Han gikk i bånd i et boligstrøk, og på veien traff de en mann med en løs hund. Hunden min gikk på plass, og den andre hunden kom løpende bort og overfalt ham. Knurret, glefset og bet ham(ikke alvorlig heldigvis). Hunden min er uten unntak snill mot alle andre hunder, og underkastet seg av alle krefter mens han hylte hysterisk. Han var tydelig livredd og preget en stund etterpå. Han er en stødig og god hund, så det er forhåpentligvis glemt for hans del nå, men altså, slike hunder skal ikke gå løse! :wub:

Jeg lurte veldig på hva slags hund dette var, men fikk dessverre en ganske dårlig rasebeskrivelse av min mor. Hun synes at den så ut til å være ca. på størrelse med en labrador retriever, var lys brun, og så i det hele tatt retrieveraktig ut, men hadde altfor mye løs hud/mye hudfolder rundt munnen/på hodet. Noen som har det minste forslag til hva slags hund dette kan være?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe. Ikke leonberger. Den hadde min mor uansett kjent igjen. Skal foreslå cbr. Er usikker på hvordan pelsen var på den nemlig. Gikk litt fort i svingene på det sammentreffet for å si det slik...

Er bare nysgjerrig på hva slags hund det var.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

mye løs hud/mye hudfolder ?

Kanskje en Shar Pei ?

Den tanken slo meg den og, men mener den er mindre enn en labrador :hmm: Skal ikke si det forsikkert heller. Spansk vannhund? Mangler bare mye skinn og rynker. En feil type spansk vannhund?:hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...