Gå til innhold
Hundesonen.no

Stakkars, lille Prada


Recommended Posts

I går hylte plutselig Prada da hun klødde seg. Jeg sjekket øret, og det var kjemperødt! Ikke vanskelig å se at det var ørebetennelse. Hun klødde hele kvelden, og hylte hver gang. Hun hadde virkelig kjempevondt! Jeg fikk helt vondt av henne, og bestemte meg for at det første jeg skulle gjøre når vi sto opp i dag var å kjøre til veterinæren!!

Til alt hell så snakket jeg med min venninne, (Putte her inne), og hun hadde medisiner hjemme hos seg. Vi kastet oss i bilen, og kjørte og fikk hentet medisiner. De virket fort, og kløen avtok. Prada fikk sove godt, uten kløe. *Lettet*

Nå har vi vært hos veterinæren, og hun fikk en hurtigvirkende sprøyte, resept på øredråper, og ble i samme slengen revaksinert. Siden vi først var der fikk vi med oss resept på ExSpot også, så holder vi forhåpentligvis flåtten unna i sommer.

Nå håper jeg hun snart blir bedre. Lille PrinsesseGullet mitt. *Hønemamma*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Stakkars lille prinsessen! Sender bli bedre klem! :wub:

Det takker hun for! Hun ser ut til å ha glemt hele veterinæren nå, og jeg håper ørebetennelsen forsvinner raskt.

Jeg får jo SÅÅÅ vondt! Jeg tror nesten JEG har det verre enn henne. Hehe...

(Står mer i bloggen.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ørebetennelse er jeg VELDIG godt kjent med, hipp hurra for at jeg har en rase som er veldig disponert for det... :rolleyes:

Flott at hun er bedre, ørebetennelse er ikke spesielt behagelig for dem!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Maia føler med deg. Hun fikk øreinfeksjon. Dvs hun klødde som gal men ingen smerter så fikk vel tatt det før betennelsen kom. japp øredråpene funker dritfort. Hun har kun klødd i øret 3 ganger på 3 dager. 7 dager igjen av dråpene hun da. Men god bedring til Prada fra oss.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...