Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva får fuglene deres å spise


Lola Pagola

Recommended Posts

Skrevet

Bare litt nysgjerrig på hva dere gir fuglene deres. Får de frukt og salat, eller går det for det meste i frø?

Jeg vet iallefall at jeg burde bli litt flinkere til å gi Ludde salat og slike ting. Han får endel da, iallefall engang om uken, men er ikke nok mener jeg. Også får han andre ting da, liker veldig godt eple og apelsin, det får han ofte. Han har også sin egen persille i vinduskarmen, den liker han å bade seg i, og spiser av hjertens lyst. Han elsker persille:) Og da spiser han ikke opp de andre plantene hele tiden heller, selv om han fortsatt prøver seg.

Han får også vitaminer i vannet, og kalkstein i buret.

Skrevet

Da jeg hadde Jendaya parakitten min fikk den parakitt pellets.. (vet de har til undulater også) Der er alle nyttestoffene bakt inn i en pelletsform (slik som katte/hundemat) og da fikk han ikke plukket ut det han likte/ikke likte :icon_redface::D I tilegg fikk han masse grønt og frukt og av og til eggefor som jeg blandet til en slags grøt med bittelitt vann i..

Denne pelletsen ga jeg. .Aldri hatt så fin fjærdrakt på en fugl før :Dhttp://www.harrisonsbirdfoods.com/

Skrevet

Ja, har hørt om fuglepellets, men har aldri prøvd det. Har vurdert det mange ganger, for har hørt at endel har byttet over til det, men jeg kommer aldri så langt hehe

Smart å blande eggefor i en grøt da, Lurer på om Ludde hadde likt det. Han får som sagt frø, og pleier å blande litt forskjellige typer. Men det er jo vanskelig å kontrollere akkurat hvilke typer som blir spist, og hvilke som havner på gulvet. Og da er jo pellets smart. Lurer bare på om de liker det like godt, som frø altså. Men det skal jeg sjekke ut, kan jo ikke skade å prøve. :icon_redface:

Så veldig bra ut det på den siden da, organisk.

Skrevet

Romeo som jeg hadde nektet å spise til å begynne med, og jeg ble faktisk veldig redd for om han sultestreiket.. Så for å kontrollere at han faktisk spiste så telte jeg opp kornene jeg hadde i skåla og telte de senere på dagen igjen. Da fikk jeg vite hvor mye han hadde fått i seg.. men det tok ikke så mange dagene før min spiste pellets av hjertets lyst. .Måtte bare få smaken av det først :whistle:

Slik så Romeo ut :D

post-3783-1211912949_thumb.jpg

  • 4 months later...
Skrevet

jeg gir fuglene, ferske kvister de kan gnage på og salat, eple, pære, agurk, mais, druer, gulerot, parakittblanding,+++++

Skrevet

Vi gir solsikkefrø vi, men det er ikke så populært, siden det er ikke så mange fugler her. Populært for skjæra. Haha :P Tør ikke å ha fugl, jeg :P

Skrevet

Fuglene mine får egentlig alt mulig, så lenge de liker det. Har høns altså.

Kokte poteter, kokt ris, feite meitemark :P , skrukketroll :P , gress osv. står høyt på menyen blant favorittene. Foruten rester fra husholdningen så får de hønsefôr.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...