Gå til innhold
Hundesonen.no

Vurderer å begynne å ri igjen...


ella.sh

Recommended Posts

Skrevet

Savnet etter å ri begynner å bli overvelmende, så har innsett at jeg bare MÅ komme meg opp på hesteryggen igjen snart :lol: Lurer derfor på om noen trenger hjelp til stell, og å ri litt i nærheten av Trondheim? Har holdt på med hest fra jeg var 10 år, og har hatt sportsponni selv i flere år. Har for det meste holdt på med sprangridning, og har konkurrert en del med ponni. Vært kretsmester en gang i tiden også :) Etter vi solgte min kjære Ratina i 2002, trente jeg ei Hannoveraner-hoppe et par års tid for ei som hadde flere hester hun konkurrerte med. Var da litt innom dressur, og red for instruktør.

Kunne gjerne tenke meg å begynne så smått igjen, kanskje med noen små turer/ lett trening på bane ;) Så jeg hører gjerne fra deg som trenger litt avlastning, kanskje fra høsten av?

Skrevet

Åhhh kunne ikke du bodd i nærheten av Hønefoss... Har 3 hester til disposisjon men ingen til og være med og ri.

Guest Christine
Skrevet
Åhhh kunne ikke du bodd i nærheten av Hønefoss... Har 3 hester til disposisjon men ingen til og være med og ri.

Åh, kan ikke du heller flytte nedover hit da? Da har du minst to stk til å ri litt :P

:P

Det kan være en god ide å henge opp info på hestebutikker/staller rundt om kring : )

Skrevet
Åh, kan ikke du heller flytte nedover hit da? Da har du minst to stk til å ri litt :P

:P

Det kan være en god ide å henge opp info på hestebutikker/staller rundt om kring : )

Hehe synd det ikke er mine hester. Kunne godt ha kommet meg bort herfra :P

Tror hun som eier han jeg har mest har hørt litt rundt om hjelp. Men vanskelig og få tak i folk man kan stole på.

Skrevet
Åhhh kunne ikke du bodd i nærheten av Hønefoss... Har 3 hester til disposisjon men ingen til og være med og ri.

Åh, hehe, nå må jeg le av sammentreffet! Jeg er fra Hønefoss og skal være der fra neste helg til midt i August :D Hvilken stall er du på?

Skrevet

Skriver her og jeg :whistle: Ja det var jo et bra sammentreff :D

Holder til på en liten privat stall i Åsa.

Skrevet
Hvor i Trondheim holder du til da? Hvor ofte har du tenkt å ri osv?

Bor på Øya. Tenkte vel en gang i uka, eller ved behov til å begynne med :icon_confused:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...