Gå til innhold
Hundesonen.no

Barnegrind/trappegrind


Vala

Recommended Posts

..og jeg vet at det KRYR av hendige mennesker på sonen. Så ikke skuff meg :)

Altså, jeg har en "døråpning" (men uten dør og uten mulighet for å lage dør fordi jeg bor i et ultra gammelt hus med merkelige løsninger) som jeg ønsker å få hindret pelsen i å bevege seg igjennom.

Da har jeg altså tenkt som så at en barnegrind må jo være en ultimat løsning! MEN, siden jeg bor i et såpass gammelt finurlig hus, så er bredden jeg skal stenge av 69-70 cm. bred. Og Ikeas utvalg er fra minimum 72 cm...

Jeg har søkt litt rundt på nettet (er nemlig fryktelig lat) for å finne en "ferdig" sak jeg bare kan montere. Men finner ingenting og begynner nå å lure på om jeg faktisk må lage dette selv??!

Det jeg ønsker er enten gode linker til billige barnegrinder som IKKE koster en arm og to bein- ELLER smarte, kjappe, rimelige, overkommelige tips til hvordan fikse dette selv?

*holder pusten i spenning*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

IKEA = billig som du sikkert klarer å sage og fikse litt på selv? ellers kan du sjekke finn.no? Evt dobbeltsidig tape foran der du ikke vil han skal gå noen steder :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dra til en barneutstyrsbutikk med godt utvalg - der har de mye forskjellig, og det kan nok hende at de har noe som passer. Hvis ikke blir du kanskje nødt til å lage noe selv, og bare sånn av erfaring; grinder av tre er ingen hindring for hundetenner. :) Ta kontakt med en sveiser og hør om han eller hun kan hjelpe deg, eller så kan du vel få utført en sveisejobb nokså billig om du tar kontakt med et fengsel eller en vgs-skole med byggfag. Det samme gjelder forøvrig hvis du velger å få ordnet en grind av tre (det er jo ikke SÅ nøye at den er av metall om grinda skal stenge for et rom som bikkja egentlig ikke har så stort behov for å gå innpå, og han i det store og hele er grei og ikke ødelegger ting).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

skal sikkre døråpningen vår også her nå, slik jeg kan ha døra oppe uten både unger og hunder stikker ut.. ( mine hopper jo lett over da, men de stopper stort sett hvis det er en naturlig stopp som dette)

så jeg skal kjøpe kompostbinge fra Biltema som vist på linken der.. så fester jeg en spiker oppe og nede på dørkarmen, og hekter en slik kompostbinge element på :) enkelt og greit...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke noe problem å skjære av de vanlige grindene og få de til å passe.. OM man har vettugt utstyr å sage med riktig nok. Jeg gjorde dette i leiligheta mi.

Ellers kan du jo snekre en grind selv. Det har vi gjort i huset her :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...