Gå til innhold
Hundesonen.no

Utestengt fra "hundeforum"


Bully the Kid

Recommended Posts

Skrevet

Jeg visste ikke helt hvor jeg skulle legge denne,men i mangel på bedre alternativer ble det altså her...

I dag fikk jeg en mail fra et "hundeforum" jeg har vært registrert på i en lang periode,og jeg hadde visstnok blitt utestengt en uke.

I utgangspunktet er det ikke noe krise...men selv ser jeg ikke at jeg har brutt noen retningslinjer.

Det er godt mulig jeg har beveget meg litt på kanten i enkelte diskusjoner...men det skal jo liksom være rom for mer enn en mening da :icon_redface:

Dette anser jeg som såpass useriøst at jeg valgte å slette profilen...

Jeg unnlater å nevne navn på forumet, men etter som jeg har forstått er jeg ikke den eneste som har slettet profilen derfra i det siste...

Er jeg den eneste i denne situasjonen,eller er det andre som har opplevd noe lignende?

Skrevet

Hvorfor sendte du ikke bare en mail tilbake hvor du bad om å få svar/grunn på hvorfor du har blitt utestengt? Litt drastisk å slette profilen sin sånn uten videre syns jeg.

Helt enig i at det skal gå an å diskutere på forumer!

Skrevet

Ja, jeg skjønner godt at du slettet profilen. Men du burde vel stille spørsmål vedr. utestegningen!

De kan ikke få ture frem på den måten etter min mening.

Skrevet

Selvsagt kunne jeg sendt en mail, men siden det var meg som ble "straffet" med en ukes utestengning kunne de gjerne spesifisert det litt bedre enn å bare henvise til retningslinjer <_<

Ingen stor sak...siden forumet det er snakk om likevel ikke tilhører det som regnes som seriøst av de aller fleste hundefolk jeg kjenner...og ikke av meg heller :rolleyes:

Skrevet
Selvsagt kunne jeg sendt en mail, men siden det var meg som ble "straffet" med en ukes utestengning kunne de gjerne spesifisert det litt bedre enn å bare henvise til retningslinjer <_<

Ingen stor sak...siden forumet det er snakk om likevel ikke tilhører det som regnes som seriøst av de aller fleste hundefolk jeg kjenner...og ikke av meg heller :rolleyes:

Nå kjenner jeg at jeg blir skikkelig nyfiken på hva du skrev ....

Skjønner nesten hvor det var da.

Skrevet

Har ikke opplevd å bli utestengt, men har fått et par poster slettet fra et annet forum. Begrunnelsen har vært "off topic", "unødvendig innlegg" etc, men det er det da litt av i de aller fleste diskusjonene, så ikke skjønner jeg hvorfor akkurat DE innleggene ble slettet, når det i tillegg ofte er mye mer useriøse innlegg (som får stå).

Skrevet
Har ikke opplevd å bli utestengt, men har fått et par poster slettet fra et annet forum. Begrunnelsen har vært "off topic", "unødvendig innlegg" etc, men det er det da litt av i de aller fleste diskusjonene, så ikke skjønner jeg hvorfor akkurat DE innleggene ble slettet, når det i tillegg ofte er mye mer useriøse innlegg (som får stå).

det hender seg faktisk det er litt slik her inne også.

Det finnes sikkert litt sånn venninndeting og *trynefaktor*

Skrevet

Moderatorer skal jo være så objektive som mulig da, men de er jo bare mennesker så såklart de gjør feil de også.

Skrevet
det hender seg faktisk det er litt slik her inne også.

Det finnes sikkert litt sånn venninndeting og *trynefaktor*

Som IW sier så er modder mennesker.. Men jeg må bare si følgende: jeg har aldri opplevd "trynefaktor" eller venninnegjeng mentalitet her inne blant moddene. Men, på andre forum.. jepp...

Skrevet

Vel, det er ikke alltid det hjelper å spørre etter årsaken til at man får advarsler, eller blir utestengt. Ofte henviser de til retningslinjer, og når man ber de utdype eller forklare, får man ikke noe svar. Ofte synes jeg det virker som om moderatorene bare modererer det de får tips om, uten å vurdere saken noe mer. Andre ganger kan det virke som om det er høy trynefaktor ute og går. At man ikke "kjenner" moderatoren, eller at moderatoren tar parti med noen de kjenner i en diskusjon, og modererer strengere de som h*n ikke kjenner. Synes det er tåpelig at moderatorer ikke kan forklare bedre hvorfor de moderer slik de gjør, annet enn å henvise til retningslinjer. Det er ikke alt som er like opplagt og forståelig, og noen ganger skjønner man ikke hvorfor man selv blir moderert, mens andre i samme tråd som skriver noe lignende ikke blir det. Da synes jeg det er på sin plass med en grei forklaring, utover det å klippe og lime inn retningslinjer. <_< Det er jo ikke sånn at man har lyst å få advarsler i hytt og pine, så når man da spør, så gjør man det gjerne fordi man vil lære, og fordi man vil skjønne forskjellen på hva man "får lov" å skrive, og hva man "ikke får lov" å skrive. Da blir det bare überteit om moderatorer ikke gidder forklare seg. Det fører jo til at brukeren som har fått en advarsel, ikke lærer noe som helst, og kan gjøre samme feilen en gang til. Det er det jo ingen som har noe interesse av!

På andre forum jeg har vært på, har de stort sett vært veldig greie sånn sett, hvis noe ikke har vært helt klart, eller jeg bare har skrevet en "beklager-pm" tilbake etter å ha fått en advarsels-pm, så har jeg alltid fått hyggelige og greie svar. Det virker som om de har klart å skille mellom sak og person, og hvis brukere har hatt spørsmål om noe, har de svart på en veldig okei måte. Dessverre er det ikke slik overalt..... :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...