Gå til innhold
Hundesonen.no

Skal kjøpes inn speilrefleks!


Kristiin

Recommended Posts

Skrevet

Hei :icon_redface:

Skal endelig kjøpe meg en ordentelig camera, Speilrefleks.

Har ikke så mye peiling på hva som skal være på camraene, hvordan merke som er best osv..

Tips fra deres soniser hadde jeg håpet på !

Etter min erfaring med speilrefleks like jeg Nikon! Har bare prøvd på forskjellige cameraer. Nikon (d40 tror jeg?) og Canon (tror det var litt bedre egentlig) men synes Nikon var mer brukervenlig.

trenger egentlig ikke vær mer en 7.2px.

Pris? Helst ikke så my over 5.000:D

Takk på forhånd! Håper det ikke ble så rotete!

Skrevet

Det er egentlig umulig å si hvilket kamera som er best for DEG. Det er det nok bare du som kan finne ut. Alle kameraene på markedet nå er gode kamera, noen er bedre enn andre på en ting, mens andre er bedre på andre ting - ingen er best på alt :icon_redface:. Man finner som regel ikke ut hva man har behov for i et kamera før man har brukt kameraet over en lengre periode og kanskje da finner ut hva man savner med det kameraet man har.

For en nybegynner på speilrefleks tror jeg det er vel så viktig hvordan det kjennes ut å holde kameraet i hånden som at kameraet har de eller de spesifikasjonene. Om du har mulighet bør du dra til en fotoforretning og be om å få holde i kameraene (om de har litt utvalg). Dersom du synes kameraet er for stort eller for lite, for lett eller for tungt, så vil gleden ved å bruke det bli mye mindre enn om det passer til deg ergonomisk.

I tillegg til kamerahuset, så må du selvsagt ha minst et objektiv (linse). Alle kameraer leveres med minst et objektiv (dersom du ikke kjøper bare kamerahus), noen får du også med to i "pakketilbudet". Det du som oftest må kjøpe i tillegg er minnekort.

Som du skjønner er det vanskelig å anbefale merke. Du gjør ingen brøler uansett hvilket kamera du kjøper, så her er det bare å kaste seg ut i det :P. Lykke til !

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
    • Kan jeg spørre om hvilke hunderaser som har minst jaktinstinkt? Er det kun selskapshundene?
    • Jeg har ingen som kan ha hunden så de må være her
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...