Gå til innhold
Hundesonen.no

Blaze har startet A-spor


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Da var sesongen i gang, og jeg håper ikke dette legger grunnlaget for nivået resten av året. Det var ikke direkte dårlig, men vi kan så mye bedre

Sånn helt kort: 511p og Godkjent A-spor

Startet med sporet som var ett 10 oppsøk, riktig vei også snur hun og kommer tilbake til meg "Halla! Jeg fant ett spor jeg!" Jeg må da sende henne fra meg og ut til sporet igjen hvor hun da velger bakspor..... Jeg viste jo ikke at hun hadde riktig vei med en gang.

Hun brukte jo 100m på å feste seg ordentlig i sporet også bare la hun på som en gærning! og resten av sporet prøvde hun å galloppere. Så hun prøvde å løpe så fort hun kunne og jeg holdt igjen som en gærning! At vi i det hele tatt kom inn med 6 pinner er helt utrolig Selv fikk jeg 3 heftige vannblemmer..

Og den stilen fortsatte vi i... Blaze ordner selv og trenger ikke gjøre som mor egentlig vil.

Her er nå karakterene:

Fri ved fot: 9,5 (trege sitter)

Innkalling: 7 (dk på stå momentet)

Fremadsending: 7 (treg inn, treg ut) (sånn rundt her kjente jeg at pulsen økte litt......)

Kryp: 9,5

Hals: 9 (urolig)

Hopp o hinder: 9,5

Apportering metall: 9 (svak tempo inn)

Tung apport: 8 (reiser seg før komando) (når jeg stilte meg inntil så reiste hun seg og hun skulle ikke sitte igjen!)

Stige; 10

Fellesdekk: 10

Feltsøk: 5 (2 gjenstander, løper mye)

Sporoppsøk: 6,5 (retunerer til fører, bakspor)

Spor: 8 (6 pinner)

Så har jeg funnet mange bra unnskyldninger på veien hjem:

  • Det er 20 grader ute, og det er første økten hennes i sol i år.
  • Jeg forventer at hun løper hvert øyeblikk
  • Hun er sur pga hun måtte sitte i bilen i går

Kom vist ikke på meg jeg. Men problemet er jo at Blaze har aldri reagert på varme, jeg har aldri registrert noen problemer med å jobbe med henne i forbindelse med løpetid. Og det siste blir jo en ekstrem menneskelig gjøring av henne og at hun er lang sint.. Tror jeg dropper alle unnskyldningene jeg.

En annen trøst er jo at dette er første gangen jeg har opplevd å ha følesen av at Blaze ikke sammarbeider og kjører eget løp. Så vi får håpe det er ett engangstilfelle. Vi skal prøve igjen 24.mai.

Skrevet

hehe - Jeg kan egentlig forstå at du er skuffa, fordi du veit hun kan bedre. Men så syns jeg at hun går så bra allikevel at du burde være fornøyd. Det er heldigvis bare en hund og ikke en maskin, så noen dårlige dager må hun få ha og? :icon_redface:

Og jeg er ganske sikker på at dette ikke legger grunnlaget for nivået resten av året. Det er både Blaze og du for gode til.. :P

Guest Gråtass
Skrevet

Folk som har fått karakterer i alle øvelsene og som går høyeste klasse uten en 0 i årsdebuten sin, har ingen rett til å sutre, så medfølelse får du ikke, men tvert i mot en gratulasjon. Lykke til på neste stevne!

Skrevet
hehe - Jeg kan egentlig forstå at du er skuffa, fordi du veit hun kan bedre. Men så syns jeg at hun går så bra allikevel at du burde være fornøyd. Det er heldigvis bare en hund og ikke en maskin, så noen dårlige dager må hun få ha og? :D

Og jeg er ganske sikker på at dette ikke legger grunnlaget for nivået resten av året. Det er både Blaze og du for gode til.. :D

Takk, endelig noen som nesten forstår meg :D Nei, Blaze får ikke lov til å ha dårlige dager, og jeg har vel egentlig ikke lov til å bli irritert heller. :rolleyes: Så vi er nok ikke maskiner noen av oss...

Folk som har fått karakterer i alle øvelsene og som går høyeste klasse uten en 0 i årsdebuten sin, har ingen rett til å sutre, så medfølelse får du ikke, men tvert i mot en gratulasjon. Lykke til på neste stevne!

Takk.... men det var medfølese jeg ville ha da :(

Lykke til er tatt vel i mot og vi håper på å nappe oss ett trinn høyere neste gang enn hva vi har oppnådd før. Målet er å ligge jevnt på Cert poeng så langt (om vi ikke får cert hvergang kan jeg leve med :( )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...