Gå til innhold
Hundesonen.no

Når er løpetiden over?


Kathrine

Recommended Posts

Jeg bare lurer på når man kan være helt sikker på at løpetida er over? Har alltid trodd at det var 3 uker, men etter å ha lest litt rundt blir jeg usikker.. :oops:

Har søkt litt rundt på nettet og funnet så mange forskjellige svar :-o Har funnet at man må passe ekstra godt på i alt fra 2-8 uker..

Er det rart jeg blir forvirra #-o ](*,)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For å være helt sikker på at løpetiden er ferdig så regner du 4 uker fra første dag tispen blør. Det er heller ikke hele løpetiden at pispen er mottakelig. Beste måten å finne ut på når i løpetiden hun står, er å se om hun legger halen til siden. Da må du passe godt på henne! Ellers kan det resultere i valper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er ikke sikker på om det er forskjell på tiden for de forskjellige rasene. Har masse hundefolk som jeg snakker med og de sier det samme ang. løpetid på tispene sine, tell 4 uker etter at hunden har begynt å blø så er du sikker på at løpetiden er helt over.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

eehhh tinka står for hannhunder fra hun er på ca 8-9 dagen etter hun har begynnt å blø til løpetiden er ferdig #-o ca 3 uker etter at hun har begynt å blø. m

alle mine tisper løper i 3 uker sånn ca, men en hannhund vil jo selvfølgelig være litt intteresert i tispen en stund etter løpetiden også for luktene henger jo igjen. så mitt tips er at når du ser at tispen er ferdig med å blø så gir du hunden din et ordentlig bad og vasker henne god rundt Vulva (altså rundt tissen, hvis noen ikke visste hva vulva betyr) :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...