Gå til innhold
Hundesonen.no

Rennede øyner


Lazita

Recommended Posts

Nå har ene tispen min hatt rennede øyner en stund og uansett hvor mye jeg vasker dem så ser hun rett og slett j****g ut under/rundt øynene. Hun har ikke alltid vært sånn, hun er nå 5 år og dette er noe som kom pluttselig og vetten har sett på det og vi fikk noe øyedråper for å se om det hjalp, men til ingen nytte.

Jeg har tenkt å få en ordentlig sjekk på øynene hennes nå siden tårene renne så mye(du kan se at det renner fra øynene, ikke bare missfaget men ser tårer renner ned fra øyet). Regner med at det er snakk om tette tårekanaler på lillemor.

Det jeg lurer på er om dette er noe som kan tas via forsikring(med tanke på at det ikke er noe medfødt men noe som har utviklet seg i det siste halv året), er det noen som vet noe om dette?

Skal snakke med vetten på tirsdag så får vi se om ikke vi kan få en time til henne snart.

Legger ved et bilde så kan dere se hvordan hunden ser ut nå

post-18-1206308600_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer vel ann på hvilken forsikring du har osv...

Men jeg kjenner flere som har gode resultater med angels eyes, kanskje verdt å prøve?

http://www.angelseyesonline.com/

Jeg har prøvd med KW sin diamantøye og jean pau Eye Care(ikke samtidig altså). Men det nytter jo ikke for øynene fortsetter jo å renne uansett, og så lenge de renner så blir pelsen missfarget. Men hvis du har noe som stopper rennede øyner så bare kom med det.

Nei vi får se, jeg får se om jeg får tatt meg en tur til vetten denne uken så får vi se hva som skjer da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har vi vært til vetten i dag med lillemor.

Hadde et lite akutttilfelle da hun har knekt en rovtann og desverre så var det knekt så mye at den må trekkes(lurrer på hva hun har tygget på jeg?) vetten lurt på om hun kanskje har tygget på stein for rovtannen på andre siden også var skadet men ikke så mye at den måtte trekkes og det var slike skader man så på hunder som tygger på stein(har bare aldri sett henne gjør det liksom). I samme slengen så tok vetten et teste på øyet som sendes til dyrking også fikk vi dråper, salve og antibiotika som hun skal gå på i 10 dager(for øynene altså). Om en uke skal hun tilbake og trekke tannen og da vil de samtidig få spylt opp tårekanaler for å se om dette vil hjelpe.

Vetten sa at det var litt betent i både tårekanaler og øyner så vi får se hva de finer ut av og om dette hjelper. Sist hun fikk dråper så var det null forbedring, men satser jo på at å få spylt opp tårekanalene er noe som vil hjelpe på da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
    • Jeg kaster lange blikk på Arrak sine jakker. Har brukt en 100-kroners Didriksons jakke fra Finn denne våren, og bra er det, for den har fått juling. Nå som hopping og biting og riving i klær ser ut til å være en ting i fortiden i nær fremtid.. Noen erfaringer med de?   Edit: advarer også mot Hööks sin jakke. Baklomma har rette kanter og er for smal. Lite plass og ting faller ut. Helt ok budsjettjakke, men har en råd til bedre, kjøp bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...