Gå til innhold
Hundesonen.no

flybillet til hunden


belindus

Recommended Posts

Kommer an på flyselskap, størrelse på hunden (om den går i kabinen eller ei) og om du/noen skal reise med den eller om den skal sendes alene.

Hvordan definerer du "om den går i kabinen eller ei"?

-Blir rart hvis det er noe sånt som;plass i "øvre bagasjehylle eller under stolsetet foran deg" :P

Selv har jeg ALDRI sett noen hunder inne kabinen, trodde ikkje det var lov :P

Ser hvor lite jeg får med meg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan definerer du "om den går i kabinen eller ei"?

-Blir rart hvis det er noe sånt som;plass i "øvre bagasjehylle eller under stolsetet foran deg" :P

Selv har jeg ALDRI sett noen hunder inne kabinen, trodde ikkje det var lov :P

Ser hvor lite jeg får med meg..

Hunden skal være såpas lille at den kan sidde i en taske på skødet under flyvningen, for at kunne være i kabinen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ring selskapet å spør.

De vanlige opplysningene de trenger er høyde og dybde på bur og totalvekt på hunden og buret.

Hvis du har disse opplysningene så får du utregnet og oppgitt nøyaktig pris.

Det pleier jeg gjøre når det hender jeg må sende valp med fly til ny eier.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer an på flyselskapet, maksvekt inkl bag varierer fra 5 til 8 kg. Bagen skal ha plass under setet foran deg.

Når jeg hentet lillemor her betalte jeg 190 SEK fra Gøteborg til Trondheim. Hvis jeg skulle ha hund i lasterommet kostet det vel rundt 400,-. Skulle hunden sendes alene var prisen rundt 4000,- for den nevnte strekningen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det nytt? Mistet hundene for et par år siden, og var noen år før det igjen vi var på bilferie utenlands, men da måtte vi kjøre på rødt. Tillegg: Denne veiviseren er veldig fin, og helt klar på at man skal gå på rødt fra Litauen (selv om man kommer gjennom Sverige): https://www.mattilsynet.no/dyr/kjaeledyr/reise-med-kjaeledyr 
    • Hvis det ikke er snakk om import av hund og du krysser grensen med bil så kan en kjøre på grønt så lenge alle papirer og vaksiner er i orden. Kommer du med båt eller fly så skal du kjøre/gå på rødt.
    • Du skal i prinsippet alltid gå/kjøre på rødt inn til Norge.
    • De kjører via Sverige, og har rabies og ormebehandling. Men trenger de å kjøre på rødt ved grenseovergangen til Norge på tilbakereisen?? Finnes det også skjema en kan fylle ut når en reiser med hund mellom EU/EØS land? Finner ingenting på Mattilsynet sine sider.    Takk for hjelp
    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...