Gå til innhold
Hundesonen.no

flybillet til hunden


belindus

Recommended Posts

Kommer an på flyselskap, størrelse på hunden (om den går i kabinen eller ei) og om du/noen skal reise med den eller om den skal sendes alene.

Hvordan definerer du "om den går i kabinen eller ei"?

-Blir rart hvis det er noe sånt som;plass i "øvre bagasjehylle eller under stolsetet foran deg" :P

Selv har jeg ALDRI sett noen hunder inne kabinen, trodde ikkje det var lov :P

Ser hvor lite jeg får med meg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan definerer du "om den går i kabinen eller ei"?

-Blir rart hvis det er noe sånt som;plass i "øvre bagasjehylle eller under stolsetet foran deg" :P

Selv har jeg ALDRI sett noen hunder inne kabinen, trodde ikkje det var lov :P

Ser hvor lite jeg får med meg..

Hunden skal være såpas lille at den kan sidde i en taske på skødet under flyvningen, for at kunne være i kabinen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ring selskapet å spør.

De vanlige opplysningene de trenger er høyde og dybde på bur og totalvekt på hunden og buret.

Hvis du har disse opplysningene så får du utregnet og oppgitt nøyaktig pris.

Det pleier jeg gjøre når det hender jeg må sende valp med fly til ny eier.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer an på flyselskapet, maksvekt inkl bag varierer fra 5 til 8 kg. Bagen skal ha plass under setet foran deg.

Når jeg hentet lillemor her betalte jeg 190 SEK fra Gøteborg til Trondheim. Hvis jeg skulle ha hund i lasterommet kostet det vel rundt 400,-. Skulle hunden sendes alene var prisen rundt 4000,- for den nevnte strekningen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi fikk oss valp for litt over en uke siden. Har en sønn på 4,5 år. De første tre dagene var valpen veldig redd barnet. Det har gått seg til og valpen klarer stort sett å legge seg i buret, eller sengen for å sove i samme rom på tross av barnelek eller dans. Får ligge i fred, selvfølgelig.   Valpen snuser på barnet og er nysgjerrig innimellom når barnet er rolig, og ikke viser valpen interesse.    Til tider bjeffer valpen på barnet mitt. Jeg prøver å overse, opptre normalt for å vise at det er ufarlig når barnet leker og/eller er litt høylytt.    Vi trener med godbiter og lykkes med det innimellom ved at valpen tar godbit i hånden til barnet.    stort sett bryr ikke barnet seg om hunden. Men ved legging har det vært vanskelig å forhindre en klem, og rolig klapping, etterfulgt av en godbit mens jeg har hunden i fanget mitt. Barnet får ikke bære valpen, og får heller ikke ha den i fanget før den eventuelt blir trygg på barnet.    Syns det er vanskelig. Vil ikke kjefte for mye på barnet, men vil heller ikke ødelegge for valpens erfaring med barn. Er det håp for at dette kan bli bra? 
    • Hvor klikker du? Kan du legge inn skjermbilde? Det fungerer problemfritt for meg, og jeg blir sendt til doggiebag.no
    • Vil bare meddele at jeg ikke får til å bestille DoggieBag. Blir bare sendt til en blank side med logo øverst, ellers tom. Hjelper ikke å vente eller oppdatere. Siden er bare blank under logoen. Chrome nettleser på Android. 
    • Alltid hatt inntrykk av at hollender er mye mer hund enn malle. Like energiske, mer selvstendige og litt skarpere? Schæfer og schæfer og schæfer er alt fra hollender til collie? Gleder meg til å lære mer om du fortsetter tenke høyt her mens du vurderer og leter. 
    • Det holder med ett av dem i NKK Opprykk fra klasse D til C i bruks er alene nok. SKK aner jeg ikke. Øyeblikk, skal se om jeg blir mindre forvirret av å lese det samme som deg. Edit: "Godkänd appellklass vid SBKs bruksprov eller BSL 1 eller IGP1 eller IPO-R med betyget B (tillfredsställande) i klass V eller MR 1 eller godkänd som draghund DRH II eller godkänt vallhundsprov eller godkänt HWT." Mellomtittel i IGP1 er ihvertfall godkjent i begge land. Noen andre får svare om opprykk fra D til C godkjennes som tilsvarende SBKs bruksprov eller BSL1 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...