Gå til innhold
Hundesonen.no

Handlerkurs med Oslo Hundeskole


Lilleulv

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lenge lett etter et utstillingskurs. Jeg er ikke så flink til å stille ut selv og har mye å lære. Aller helst kunne jeg tenke meg et helgekurs, men jeg har oppdaget at Oslo Hundeskole har handlerkurs som går over 10 kvelder. Noen som vet noe om dette kurset? er det bra?

Skrevet

Står det noe om instruktør? Har ikke gått på kurs der selv, men om instruktøren er en kjent kan jeg evnt si noe om h*n.

Skrevet
Står det noe om instruktør? Har ikke gått på kurs der selv, men om instruktøren er en kjent kan jeg evnt si noe om h*n.

nei vet ikke hvem som er instruktør :P

Skrevet

Instruktøren på de forrige kursene har vært Hugo Quevedo i hvert fall, og han er veldig flink :P

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har gått på det to ganger, og har lært veldig mye. Det går over 5 uker (2 kvelder i uka). Du lærer veldig mye, iallefall om du er nybegynner. :wub:

Skrevet
Jeg har gått på det to ganger, og har lært veldig mye. Det går over 5 uker (2 kvelder i uka). Du lærer veldig mye, iallefall om du er nybegynner. :wub:

Om det er der du har gått så burde jeg vel slenge meg på anbefalingen da ;-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...