Gå til innhold
Hundesonen.no

Dvergpuddelen Felix


Line_

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle legge inn noen bilder av Felix og vennene hanns i September/slutten av August.. :)

P9060045.jpg

P9060041.jpg

Felix og "nabo hunden", dattra til naboen eier den :D

P8140020.jpg

Hunden til vennina mi, blanding av Bichon Havanais og Dvergpuddel, eller som vi kaller det.. Blanding av kosebamse og puddel :D

P8120009.jpg

Theo og Felix i farta!

P8120005.jpg

  • Svar 53
  • Created
  • Siste svar
  • 1 month later...
  • 6 months later...
Skrevet

En veeeeeeeeeeeeldig lang stund siden jeg har lagt inn biler og skrevet her ;) Men her kommer det litt i hvertfall:

Felix har nå fylt 1 helt år, 12 april 2006!

Han har gjennomført valpekurs,

Begynt på vidregående kurs i lydighet,

vært på sin første junior utstilling med resultatet 2BHK, CK og HP (akkurat fylt 9 mnd.),

Tatt sllomen på 4,2 sek,

Og ellers vært en snill og kosete gutt! ;)

Sitter bamse

3.jpg

Bærer apporten

18.jpg

Går litt godbit søk

29.jpg

Skrevet

Her er den noen fler bilder av den lille skjønningen ;)

mm, tannbørsten til Susanne er god!

i61504006_62557_3.jpg

En skikkelig puddel.

i60243997_85256_3.jpg

i58196966_57804_3.jpg

i58209950_40931_3.jpg

i60848218_82191_3.jpg

Her har vi vår nye agility stjerne!

i56471731_37502_3.jpg

i60538732_34173_3.jpg

i60434255_23903_3.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Her komemr det noen flere bilder av gutten!

Her sammen med Chanel

1.jpg

Ligger pent :)

6.jpg

Fin, nybadet og overpelset liten gutt, hehe

5.jpg

10.jpg

Schäferen Felix

10.jpg

Den Første svømmeturen!

16.jpg

Felix og Ronya

11.jpg

Her er det også noen bilder fra påskeferien (lovlig sent, men men).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...