Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunde sitat :)


siljestokka

Recommended Posts

Skrevet

Border Collie Sitat

-To maratonløp på en dag. Ikke noe problem.

Border collier som driver med gjeting, kan løpe opptil en distanse, som tilsvarer to maratonløp på en dag. Utrolig. Her er det i alle fall ikke mangel på krefter. De er i alle fall veldig utholdene både fysisk og sykisk. Du må være ganske smart for å klare å flytte sauene med øyenen som denne rasen gjør

-Sauer er livet

ikke noe er så flott som å se en border collie i sitt rette element. Det er dette dem er skapt for, og det viser tydelig igjen. De må i alle fall elske det svært høyt, siden dem er så fokusert når dem jobber.

-Hva skal jeg gjøre nå... he? he? Sånn kanskje. Ånei, nei vell. Dette da.

Border collien er en treningsnarkoman. Dersom den ikke får brukt hodet sitt, så finner den gjerne på ting selv (Og det er ikke alltid en bra ting). Den er en uffatelig smart og selvstendig rase. En Border collie som blir trent riktig tilbyr gjerne eieren adferd. Men det må selvfølgelig være et bra forhold. Og dette er noe som gjør at dersom eier belønner feil, så lærer den seg kjapt denne feilen

-Visst ingen andre gidder å finne på noe, så finner jeg på noe selv.

En ekte Border Collie vil ikke sløse bort livet med å bare ligge der. Det hender jeg ser Border collier, som løper etter biler rundt omkring. Det sier jo seg selv at eier ikke gir dem det de trenger. Noe som er svært synd. Siden dette er en så fantastisk flott rase

-Jeg følger deg til verdens ende.. Du er alt for meg =)

(Noe jeg har hørt) En border collie er en enmanshund. Den trenger en eier, men kan godt være hos andre folk, om dere forstår. Min kan godt være med andre familiemedlemmer, men helst så holder han seg rundt meg. Har dere et bra forhold, så ville nok bikkja følgt deg til verdens ende. En veldig trofast hund =) .

Hihi. Jeg laget denne til Bc-rasen =).. For morro skyld. Vil du lage til din?

Skrevet

den der var morsom og oppfinnsom :(

Er ikke i det kreative hjørnet idag, men jeg skal tenke på den der og se hva som kommer.. Har jo alltids det som står i signaturen min..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...