Gå til innhold
Hundesonen.no

Dagens resultater...


Baby

Recommended Posts

Skrevet

I dag ble Oscar BIM på Valpeshow, hadde ikke venta noe annet heller da, ettersom han var eneste gutt og oppdretteren min stilte tispe. Men var veldig fornøyd av han og oppdretteren skrøyt masse av han. Sånt er moro. :P

Zico fikk 1 premie og ble nr 3 av 3 gutter i sin klasse. Dommeren sa at det var veldig lite som skilte han og han som kom som nr to og hadde han kommet som nr to hadde han fått HP!

Fikk den beste kritikken hittil av den dommeren så det var moro. :P

Men i morgen er det ny dag og nye sjanser også da. =D>

Oscar gikk også Barn og hund med ei jente på 10 år. Han kom på 7 plass av ca 20 hunder i klassen 10-16 år og de fleste var 15-16 år og denne jenta har lite erfaring med hund, hun har aldri vært på utstilling før og det gikk utrolig bra da. Også så stolt som hun ble når hun fikk premie. :P

Noen bilder:

3September040.jpg

3September042.jpg

3September044.jpg

3September047.jpg

Skrevet

Så flott da!!! Grattis med gode resultater! (og ikke minst skrøyt! :P)

Lykke til i morgen også!

Skrevet

Grattulerer med bra resultater! Lykke til i morgen også! :P Bra du legger ut bilder, meeen en ting: åssen går det ann?

Zico fikk 1 premie og ble nr 3 av 3 gutter i sin klasse.
:?
Skrevet
Grattulerer med bra resultater! Lykke til i morgen også! :P Bra du legger ut bilder, meeen en ting: åssen går det ann? :?

Han fikk 1.premie når dommern bare dømte han. Og når de skulle dømme den beste av de hann hundene som fikk 1.premie så ble han nr 3 av 3 hann hunder..

forresten: Gratulerer :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...