Gå til innhold
Hundesonen.no

kakadue


janne&kenny

Recommended Posts

Skrevet

Hei:)

jeg har noen spørsmål ang. kakadue som jeg håper noen kan svare meg på...

er det mulig å finne ut hvilket kjønn pappen er uten å gå til dyrlegen?

SKAL pappen spise sand? i buret mitt har jeg sprinkler i bunnen slik at jeg har ikke noe underlag. skal jeg da gi pappen sand i ei skål for at han skal spise det? noen sier det er farlig, mens andre sier det er viktig for tarmsystemet.. ??

jeg bor sammen med en veninne og hunden min. det er veldig rolig hjemme hos oss.. jeg sitter kanskje på pcen mens veninna mi leser. bør jeg sette på tven eller radio for at det skal være mer støy?

skal pappen vaksineres? jeg var hos dyrlegen å spurte, men han hadde ikke peiling på fugl...

Pappen sitter på dusjkabinettet mens jeg dusjer, men han får ikke så mye vann på seg.. hvordan kan jeg venne han til vann? han er 3 år om jeg ikke husker feil, men jeg tror ikke forrige eier badet han..

hvor lang tid pleier det å ta før fuglen føler seg hjemme? han virker litt skeptisk og kommer ikke ut av buret når døra er open i timesvis.. kanskje det er pga hunden? men det ser ut som han koser seg veldig når han først er ute :lol: han er veeeldig kosesyk og liker å sitte i fanget når jeg sitter å ser på tv:)

noen som har noen linker til kakadue? jeg har nakenøye kakadue.

hadde vert kjekt om dere kunne svare meg på noen av spørsmåla jallefall..

til slutt vil jeg si at jeg visste ikke at det var så kjekt med fugl:D

Skrevet

ingen som kan svare meg???????

er det sant at jeg ikke kan ha kakaduen sammen med andre fugler? jeg vil ha en venn til dyret mitt... hvis jeg skal ha dvergpapegøye må jeg ha to stk i et annet bur.. men det kan jeg jo.. men vil gjerne høre andre fugler... kanarifuglen blir ikke tam og trenger ikke så mye oppmerksomhet, men jeg er redd at det kommer til å bli kjedelig med en kanarifugl. men kanskje det blir kjekt for kakaduen å høre på en annen fugl:)

Skrevet

Eh jeg har ikke mye svar til deg, men kanskje jeg er med å dytte tråden slik at noen andre svarer :ahappy:

Du finner ut kjønn hos dyrelegen ja (noen fugler kan man vel se forskjell på, men jeg vet ikke hvordan det er med disse fuglene).

Kakadue er utrolig kule fugler :D

Hvorfor ikke få en til av samme type ?

Skrevet

fordi det er ikke sikkert de går sammen. Kakaduene er veldig sjalu og det er ikke sikkert den går sammen med samme type. jeg henta to nymfeparakitter i går. vi får se om de klarer å holde hverandre med lag.

et spm til.

nymfeparakitt dama legger egg, men de er tomme... hva kan være grunnen til at de ikke parrer? liker de ikke hverandre? kanskje hannen er for liten? når eg hannen kjønnsmoden? andre grunner?

Jeg har funnet ut det jeg ville...

utrolig lite aktivitet her på fuglesonen.

Dobbeltpost & fjerning af link mod. Einstein&Charlie

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...