Jump to content
Hundesonen.no

kakadue


janne&kenny

Recommended Posts

Posted

Hei:)

jeg har noen spørsmål ang. kakadue som jeg håper noen kan svare meg på...

er det mulig å finne ut hvilket kjønn pappen er uten å gå til dyrlegen?

SKAL pappen spise sand? i buret mitt har jeg sprinkler i bunnen slik at jeg har ikke noe underlag. skal jeg da gi pappen sand i ei skål for at han skal spise det? noen sier det er farlig, mens andre sier det er viktig for tarmsystemet.. ??

jeg bor sammen med en veninne og hunden min. det er veldig rolig hjemme hos oss.. jeg sitter kanskje på pcen mens veninna mi leser. bør jeg sette på tven eller radio for at det skal være mer støy?

skal pappen vaksineres? jeg var hos dyrlegen å spurte, men han hadde ikke peiling på fugl...

Pappen sitter på dusjkabinettet mens jeg dusjer, men han får ikke så mye vann på seg.. hvordan kan jeg venne han til vann? han er 3 år om jeg ikke husker feil, men jeg tror ikke forrige eier badet han..

hvor lang tid pleier det å ta før fuglen føler seg hjemme? han virker litt skeptisk og kommer ikke ut av buret når døra er open i timesvis.. kanskje det er pga hunden? men det ser ut som han koser seg veldig når han først er ute :lol: han er veeeldig kosesyk og liker å sitte i fanget når jeg sitter å ser på tv:)

noen som har noen linker til kakadue? jeg har nakenøye kakadue.

hadde vert kjekt om dere kunne svare meg på noen av spørsmåla jallefall..

til slutt vil jeg si at jeg visste ikke at det var så kjekt med fugl:D

Posted

ingen som kan svare meg???????

er det sant at jeg ikke kan ha kakaduen sammen med andre fugler? jeg vil ha en venn til dyret mitt... hvis jeg skal ha dvergpapegøye må jeg ha to stk i et annet bur.. men det kan jeg jo.. men vil gjerne høre andre fugler... kanarifuglen blir ikke tam og trenger ikke så mye oppmerksomhet, men jeg er redd at det kommer til å bli kjedelig med en kanarifugl. men kanskje det blir kjekt for kakaduen å høre på en annen fugl:)

Posted

Eh jeg har ikke mye svar til deg, men kanskje jeg er med å dytte tråden slik at noen andre svarer :ahappy:

Du finner ut kjønn hos dyrelegen ja (noen fugler kan man vel se forskjell på, men jeg vet ikke hvordan det er med disse fuglene).

Kakadue er utrolig kule fugler :D

Hvorfor ikke få en til av samme type ?

Posted

fordi det er ikke sikkert de går sammen. Kakaduene er veldig sjalu og det er ikke sikkert den går sammen med samme type. jeg henta to nymfeparakitter i går. vi får se om de klarer å holde hverandre med lag.

et spm til.

nymfeparakitt dama legger egg, men de er tomme... hva kan være grunnen til at de ikke parrer? liker de ikke hverandre? kanskje hannen er for liten? når eg hannen kjønnsmoden? andre grunner?

Jeg har funnet ut det jeg ville...

utrolig lite aktivitet her på fuglesonen.

Dobbeltpost & fjerning af link mod. Einstein&Charlie

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...