Gå til innhold
Hundesonen.no

pels og hud problemer


ms.dyrego

Recommended Posts

Skrevet

Min samboer har en flott (og litt rund :lol: ) blandings tispe på ca6 år

I det siste har hun begynt å røyte noe grusomt, på 4dager hadde jeg fylt en bærepose halveis.

I tilegg har hun begynt å flasse mye og siden hun er en helt svart så ser man det veldig godt.

Tidligere hadde hun en bløt og god pels, men i det siste har den pelsen som blir igjenn vært stri og tørr.

Har ikke endret for(LABB) og har prøvd sel-olje for hund.

Røyteperioden hennes burde ikke begynne før i april og har aldrig vært så ekstrem.

Har hørt at øl gjær kan hjelpe på pelsproblemer?

Hjelp meg før vi drokner i pels :P

Skrevet

har ikke lyst å bytte for

hun har fått dårlig mage, kronisk forstoppelse ol. mageproblemer av alt annet jeg har prøvd(ca 10forskjellige, alt fra for til 500kr for 10kg til 200kr fir 20kg).

og da har jeg latt henne få prøve de forskjellige typene for over en 2-3månders perioder, men med ekstremt mye mage besvær.

magen er det for første gang ikke noe galt med, så jeg tror ikke at det er foret det er noe galt med.

Skrevet

Har hun vært sånn lenge?

Hadde en periode i fjor vinter der tøtta røytet, flasset og klødde som besatt...

Fant tilslutt ut at hun hadde fått pelsmidd... så det kunne kanskje vært lurt å sjekke hos vet'en om det kan være noe sånt, siden det kom så plutselig...

Skrevet

Har dere forsøkt råfôring (f.eks V&H)? Selv om hun ikke blir dårlig i magen av Labb så kan hun likevel reagere på andre måter, f.eks som du beskriver.

Hvis du ikke tror det er maten så er det kanskje lurest å ta hunden til vet'en.

Skrevet

Altså, hvis hun har flere "feil" som har oppstått nå i det siste, så ville jeg rett og slett ha tatt henne med til dyrlegen for å få henne utredet... Istedenfor å tenke fôr.

Skrevet

har bestilt time. Men hun har hatt mage problemer hele livet, min samboer har eid henne i 3år før vi møttes.

Hun var da svert tykk og hadde hatt dårlig mage siden han fikk henne som 1åring. Dyrelegen hadde sagt at hun bare var svert følsom og at han skulle prøve en annen type for. Da vi møttes for 2år siden fikk hun et billig for med så mye fargestoffer at møkka fikk en skarp rødfarge (kan neppe være sundt..). Vi prøvde i nesten 1år før vi fant et for som ikke var dårlig for magen hennes. Skal selvfølgelig ta dette opp med dyrelegen, håper på blodprøver så vi kan sjekke om det er noe mer galt med magen.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...