Gå til innhold
Hundesonen.no

Røde prikker på magen


Jane

Recommended Posts

Noen som vet hva det kan være ? Røde prikker på magen til hunden..

Ikke byttet för eller gjort noe andre forandringer.

Ikke mine hunder det gjelder, men ble spurt om råd.. tenkte først på husmidd eller støv allergi jeg da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gressprikker? Er det snakk om valp er dette helt normalt. Hunder med lite pels på magen kan få slike prikker hvis de er mye i skogen, eller gresset. Der "raspes" på en måte magen litt opp, og det er en reaksjon på det. Større hunder trenger jo litt mer buskas for at det skal nå opp til magen, men det er jo fullt mulig. Er det snakk om en hund med myyyye pels på magen som ikke har gått i sånn terreng at det kunne vært naturlig å tro det er "gressprikker", så vet jeg ikke. Dyrlegen min behandlet Tullas prikker med kortison, fordi hun trodde det var allergi. :lol: Jeg visste ikke hva disse prikkene var da, så jeg stolte jo på dyrlegen. Mao; få tatt noen skikkelige tester før det settes igang noe behandling..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vis det er en unghund kan dette være "pubertets kviser".

vet ikke om dette er et utbrett problem, men mynder har vertfall lett for å få dette

de kjennetegnes med at det ser ut som kvisene vi har i ansiktet, opptrer på magen/buken og vis du prøver å klemme forsiktig på dem vil det komme ut puss med gul/hvit farge, som hos mennesker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

dette er en Boston Terrier valp på 4 mnd, skal til vetrinær i morgen med henne.

Garantert noe ufarlig! Kan sammenlignes med skrubbsår på en måte; kanskje det er snøen som er årsaken?

Men hvis det mot formodning skulle bli snakk om noe annet, være 100% sikker på at det blir tatt tester som viser hva det er, sånn at det evt kan behandles rett. Det er ikke alle veterinærer som vet at slike prikker er normalt nemlig, og behandler mer enn gjerne med kortison.. <_<

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
×
×
  • Opprett ny...