Gå til innhold
Hundesonen.no

Nervøs etter kastrering?


LeneG

Recommended Posts

Skrevet

Har en hankatt på 1 1/2 år. En lett grøftemix :blink:

Han har nettopp blitt kastrert og i etterkant har han plutselig blitt

redd for alle mulige gjenstander.

Han reagerer på støvler, puter, skolesekker og alt mulig i den størrelsesskalaen.

Alt som står på gulvet.

Går sakte mot det mens han nærmest ligger flat langs gulvet og når han har kommet

helt bort og snust på det så skvetter han tilbake.

Synes litt synd på ham men det ser unektelig veldig teit ut så må flire litt også :hug:

Ellers er han helt som normal.

Spiser og koser som før.

Noen som har noen teorier?

Skrevet

Nogle dyr tøffer sig for ikke at vise tegn på sygdom/svaghed, ved at min gamle kat kunne finde på det. Så de er mere oppe på mærkerne, for at være opmærksomme på eventuelle farer.

Skrevet

Nå forsto jeg ikke helt hva du mente.

Jeg er elendig på dansk skjønner du men har faktisk forstått alt annet jeg har sett

du har skrevet ;)

Orker du å omformulere det for meg?

Skrevet

Nogle dyr der har været/ er syge/blevet opereret, bliver mere "agrressive" eller mere "vågne" i deres rekonvalesens, er mere obs på deres omgivelser, for at omgivelserne ikke skal finde ud af at de er svage/syge.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Takk Einstein :hyper:

Han er fremdeles rimelig pysete da.

Ser ut som han ser ting ikke vi ser også.

Har forandret seg mye etter kastrasjonen.

Sluttet å tisse inne (heldigvis) men driter fremdeles inne en gang i blant.

Har prøvd å finne ut hvorfor men tror han bare er litt rar.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...