Gå til innhold
Hundesonen.no

Petshop girls- hvor er det?


SaraS

Recommended Posts

Men er det ingen som vet hvordan buss man tar? *er helt ukjent i Oslo..*

-Har sett på siden deres, men ble ikke noe klokere.

Nå vet ikke jeg hvor i Oslo du skal reise fra? Uansett, gå på Trafikanten, skriv inn der du reiser fra i Oslo i det første feltet, og Sagveien 24 i det andre feltet (på venstre side på Trafikantens side). Der får du både opp reiserute med buss/trikk, og kart dersom du må gå fra holdeplassen til Pet Shop Girls :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er du på Oslo-besøk? Jeg tar aldri buss, men du kan også rett og slett ringe Trafikanten... noe som blir en smule mer forståelig hvis man er helt ukjent og skal fra A til B. Skal du fra sentrum, så skal du i retning Aleksander Kiellands plass.

Bussen stopper sikkert på Aleksander Kiellands plass, som er en åpen plass med en liten park. Der er det en gate som heter Waldemar Thranes gate som går "på tvers" (vest-øst). Der har du en 7-11 på et gatehjørne, og deretter på motsatt side av gata (parksiden) en Deli de Luca på neste gatehjørne (mot øst).

Vis a vis Deli de Luca-butikken (altså på samme side som 7-11) går det en gate skrått opp som heter Maridalsveien. Du går opp der, og tar første vei til høyre - du ser de driver og bygger nye hus på høyresiden. Der står det også skilt mot Pet Shop Girls. Og så går du bare bortover gaten, så er det et hvitt hus på venstre side når du kommer ut på flata :D

Ellers er det jo en gigantisk dyrebutikk på Alnabru-senteret, men har du ikke bil kan det jo være litt komplisert å komme seg dit hvis du skal rekke flere ting på en dag?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha! Nei, faktisk ikke. Jeg får ikke valp før til høsten og synes det egentlig er litt tidlig å begynne å shoppe. Men jeg så mye fint altså. Og hilste på masse fine hunder der :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha! Nei, faktisk ikke. Jeg får ikke valp før til høsten og synes det egentlig er litt tidlig å begynne å shoppe. Men jeg så mye fint altså. Og hilste på masse fine hunder der :lol:

Å, ja. Skjønner. Hvilken rase er det du skal ha? Det er mye fint der, og mye dyrt... Men har nå lagt igjen noen kroner der jeg da :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, huff jeg kjøpte ikke noe til Pippin og Symra. Det er så dyrt der synes jeg.

Skal ha en parson russell terrier. Hadde så lyst til å kjøpe et rødt halsbånd. Synes Parson passer så fint med rødt. Tror jeg kommer til å kjøpe MYE rødt til henne!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...