Gå til innhold
Hundesonen.no

Drammen | Bilder fra treffet 8.mars!


TineSimbaNana

Recommended Posts

  • Svar 75
  • Created
  • Siste svar
  • 3 weeks later...

Hvem kommer? Lørdag 8.mars - 12.30

Tine med Nana og Loppa

Guri med Aida

Anette med Norma, kanskje Orry også

Heidi og Elwira

Gabriella med Bonnie

Marianne med Birk, Dakota og Mocca (hvis ikke noe kommer i veien;)

Har spurt noen flere, bla Emilie med dachs og hennes vennine Julie med sheltie. De skulle komme om de rakk, de skulle også i stallen :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det blir Drammen Park og trening, tar jeg ikke med Orry i hvert fall. Han blir litt furten om folk ikke beveger på seg, og egner seg derfor ikke til den typen treff.

Det er samme for meg hva det blir, men vil gjerne vite det på forhånd :wub: Så tar jeg eventuelt bare med Norma.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvem kommer? Lørdag 8.mars - 12.30

Tine med Nana og Loppa

Guri med Aida

Anette med Norma, kanskje Orry også

Heidi med Elwira

Gabriella med Bonnie

Marianne med Birk, Dakota og Mocca (hvis ikke noe kommer i veien;)

Emilie med Mira

Julie med Simba

Skal vi si Drammen park?!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå hadde jeg faktisk klart å glemme en ting.. Elwira har hatt løpetid nå i noen uker, og jeg vet ikke om hun er ferdig.. Så blir kanskje litt vanskelig nå som det kommer hannhunder også?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå hadde jeg faktisk klart å glemme en ting.. Elwira har hatt løpetid nå i noen uker, og jeg vet ikke om hun er ferdig.. Så blir kanskje litt vanskelig nå som det kommer hannhunder også?

Nana har å hatt løpetid, vet ikke om den er helt ferdig! Jeg tar henne med og om det er noen hannhunder som er veldig interessert så holder jeg hun i bånd..

Tror forresten at Simba holdes for det meste i bånd.. men er ikke helt sikker..

EDIT: Virker ihvertfall på Simba (min simba altså) som løpetiden til Nana er ferdig, han er ikke interessert lenger..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...