Gå til innhold
Hundesonen.no

Husk hundeskolen i kveld!


TineSimbaNana

Recommended Posts

  • Svar 66
  • Created
  • Siste svar

Tror Kåre og Bergis ryker i dag altså, greit bikkja er LIVREDD vann, så ikke enkleste hund og jobbe med, men Kåre gir jo ikke noe av seg selv..

Er imponert over Lotta og de sålangt, hun jobbet kjempe bra med hunden sin syns jeg, den var jo redd vann og hun jobbet bra med den sånn at de klarte svømmeknappen ^_^

Lenke til kommentar
Del på andre sider

uff.. Jan Vidar er så selvgod at jeg blir dårlig...

Hakker ned på alle andre, ler av dem, men etterpå syter han til tv-teamet om alt som var så dårlig... seriøst!

Synes Bergis er flink,jeg. Han er tydeligvis redd ting som er nytt for ham, og har litt fart i. Synes det er så synd at KÅre ikke er så flink til å muntre hunden opp. Har jo sett glimt av det tidligere hvor flinke de er når Kåre legger litt idet ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenk om Jan-Vidar logger seg på sonen nå... ;)

Ingvild og Lotta fortjente sløyfa. Blandingshund m. eier var kjempeflinke!

Nett det bryr eg meg fint lite om.

Han trenger ikkje å begynne å unnskylde seg selv

pga korleis tv2 har redigert eller noe i den dur.

Den går ikkje på meg!

Han er rett og slett ufin i måten han er på.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ingvild og Lotta er så flinke! Jeg fikk ikke sett andre halvdel dessverre.. Men gøy de fikk hedersprisen ^_^ Var det pga måten de hadde jobbet sammen på, eller var de flinkest på selve konken?

Bergis og Kåre fortjente å ryke i dag, men personlig skulle jeg likt å sett fiona og eieren ryke.. Syns det er dårlig gjort å le av andre som gjør det dårlig, skulle nesten trodd han var 7 år gammel... ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja,hun er sjekket,og som familiehund er hun helt super. Går veldig godt overens med små barn, knurrer aldri da. Har ikke vært hos instruktør med fokus på dette enda, har trent spesifikt på dette på ringtrening. Hun reagerte veldig på lyden ,kaos og andre hunder i starten,men der har hun klart å lande greit nå. Hun løper som en drøm i ringen,og alt annet føler vi er på plass nå, men det hjelper så lite når hun ikke takler håndteringen fra fremmede. Kanskje det går seg til med alder,men det er kanskje greit å kontakt en instruktør for mer generell trening,ja.
    • Har dere gått noe kurs, eller fått noe hjelp fra en instruktør eller adferdsekspert? Jeg tenker jo at hun er enda ung, men det er desto viktigere å ta dette tidlig før det blir et livsvarig problem. Jeg går ut fra at hun er sjekket hos veterinær for eventuelle smerter og ubehag.
    • Tusen takk for svar, vi har tenkt det samme. Vi har henne på foravtale, så vi har prøvd alle forslag fra oppdretter, og begynner å føle litt på at vi ikke får dette til.       
    • Jeg tenker at en hund som er så ukomfortabel med håndtering at den knurrer bør slippe det. Den er uansett da ikke noe godt avlsemne, og bør slippe belastningen det er både å mengdetrene på det og bli tvunget til det i en litt masete situasjon som utstilling er. Det beste dere kan gjøre er å jobbe med tryggheten i ulike situasjoner, generell hverdagslydighet, jobbe i ulike miljøer og jobbe med trygghet rundt mennesker generelt. Hun har enda en god stund igjen av tenåringsfasen og mye som skal formes, og jeg ville utsatt alle eventuelle utstillingsplaner til hun har modnet en del og kanskje blitt tryggere. Hvis hun ikke blir tryggere med alderen og jobbing så ville jeg utelukket avl.
    • 1-årig tispe må stilles ut for å godkjennes ift avl. Mye egne meninger,men snill og god som familiehund. Hun liker IKKE at andre enn familie skal kjenne på kroppen. Se tenner går oftere bedre nå,men helst ikke. Godtar mer hvis folk tar seg litt tid til å bli litt kjent,og gir godbit først. Knurrer ved trening på å kjenne på kroppen/se på tenner,og det begrenser seg noe med mengdetrening på grunn av at knurring skremmer folk. Naturlig nok. Og det har hun erfart også,at da slipper hun,og folk trekker seg. Hvordan få trent på dette slik at hun kan få en vurdering av dommer uten å bli kastet ut?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...