Gå til innhold
Hundesonen.no

"Ord delings feil"


vipsen

Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet
Kan jeg få ønske meg litt færre orddelingsfeil her inne som en forsinket julegave?

Pliiiiiiz! Hvor er norskkunnskapene til folk blitt av...

Siden det i en annen diskusjon har blitt hevdet en del "sannheter" så er nok årsaken til de manglende norskkunnskapene såre enkel: 70% av hundefolket er røykere, røykere har lavere utdannelse og lavere sosial status, dumme er vi også.. Vi vet nok ikke bedre Vipsen, så du får fortsette å opplyse oss om vår manglende dannelse eller var det utdannelse? ^_^

Skrevet
Grunnen til alle orddelingsfeilene er åpen bart det engelske språks innflytelse på ungdommen her i landet...

:) Utrolig bra! Har ingen teorier om hvorfor folk (generelt) skriver så mye rart, men vi har jo en rettskrivingsguide som man kan konferere med om man er usikker på hvordan en gramatikkregel el.l. skal brukes. (P.S.: Delen om orddeling står nest nederst på siden ;))

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...