Gå til innhold
Hundesonen.no

Hestetransport!


Iago

Recommended Posts

Jeg skal kanskje ENDELIG få meg hest. Etter mye diskutering og planlegging ^_^ Hesten jeg kanskje skal kjøpe står 4 timer unna <_< Så jeg lurte på om jeg bare skulle kjøre de 4 timene i strekk ellers skal vi ta pauser?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenker du på å stoppe og ta ut hesten i pausen?

Fire timer er ikke så mye å stå på transport. Det er jo de som kjører mye lengre(stevner osv)som ikke har pauser.

Har kjørt hest i 3-4 timer, uten stans. Hun var stresset nok i det hun kom inn i hengeren og jeg ville ikke stresse henne ved å ta henne ut og inni i hengeren igjen. Dere kan jo stoppe for å gå inn til den, gi den en godbit og vann.

Hva om dere ikke får den inn??? Eller den sliter seg ? :S Har holdt på å flere timer for å få en hest inn i hengeren, og det er kjipt.. Når vi leide en annen hest inn først, gikk hun som en engel. Søren at vi ikke tenkte på det for fire timer siden liksom :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde ikke tenkt å ta den ut (stress for meg og). Men jeg mente gå inn til den med vann og sånn. Hvis den er rolig trenger jeg ikke stoppe så mye me er de veldig stressa så må jeg jo stoppe og kjekke hesten sånn at den ikke har gjort noe (f.eks sparka så hardt at den har vondt osv)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så længe det ikke er sommer og virkelig varmt, så er der ikke behov for at stoppe op og vande hesten.

Men sørg for der evt er et hønet til den som der er hø eller halm i som den kan gumle på, og hvis du er bange for at den skader sig selv på vejen så bandager dens hale op så den ikke er i vejen, og giv den nogle gode transport gamacher på eller også bandager dem, og et dækken på kroppen, så burde hesten være sikret. Stop kun op hvis i mærker et kæmpe bump og træk i bilen, ellers er der ikke det store behov for at checke hvad der sker omme i traileren.

Det er som regel ved opbremsning og igangsætning af bilen, at hesten bliver urolig, men vær opmærksom på store bump i vejen, og sæt farten lidt ned.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du trenger ikke å ta ut hesten for en tur på fire timer nei. Bare sørg for at den har vann og høy og at den er forsvarlig bundet. Transporten er helt sikkert godkjent, men sjekk at bommen er polstret osv.

Ja. Jeg tror nok det :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...