Gå til innhold
Hundesonen.no

Hestetransport!


Iago

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal kanskje ENDELIG få meg hest. Etter mye diskutering og planlegging ^_^ Hesten jeg kanskje skal kjøpe står 4 timer unna <_< Så jeg lurte på om jeg bare skulle kjøre de 4 timene i strekk ellers skal vi ta pauser?

Skrevet

Tenker du på å stoppe og ta ut hesten i pausen?

Fire timer er ikke så mye å stå på transport. Det er jo de som kjører mye lengre(stevner osv)som ikke har pauser.

Har kjørt hest i 3-4 timer, uten stans. Hun var stresset nok i det hun kom inn i hengeren og jeg ville ikke stresse henne ved å ta henne ut og inni i hengeren igjen. Dere kan jo stoppe for å gå inn til den, gi den en godbit og vann.

Hva om dere ikke får den inn??? Eller den sliter seg ? :S Har holdt på å flere timer for å få en hest inn i hengeren, og det er kjipt.. Når vi leide en annen hest inn først, gikk hun som en engel. Søren at vi ikke tenkte på det for fire timer siden liksom :)

Skrevet

Vi har stått på motorveien i Oslo for og få en hest inn på hengeren. Det var ikke my morro.

Grunnen var at hengern røyk så vi måtte inn på en annen som kom.

Skrevet

Hadde ikke tenkt å ta den ut (stress for meg og). Men jeg mente gå inn til den med vann og sånn. Hvis den er rolig trenger jeg ikke stoppe så mye me er de veldig stressa så må jeg jo stoppe og kjekke hesten sånn at den ikke har gjort noe (f.eks sparka så hardt at den har vondt osv)

Skrevet

Så længe det ikke er sommer og virkelig varmt, så er der ikke behov for at stoppe op og vande hesten.

Men sørg for der evt er et hønet til den som der er hø eller halm i som den kan gumle på, og hvis du er bange for at den skader sig selv på vejen så bandager dens hale op så den ikke er i vejen, og giv den nogle gode transport gamacher på eller også bandager dem, og et dækken på kroppen, så burde hesten være sikret. Stop kun op hvis i mærker et kæmpe bump og træk i bilen, ellers er der ikke det store behov for at checke hvad der sker omme i traileren.

Det er som regel ved opbremsning og igangsætning af bilen, at hesten bliver urolig, men vær opmærksom på store bump i vejen, og sæt farten lidt ned.

Skrevet

Du trenger ikke å ta ut hesten for en tur på fire timer nei. Bare sørg for at den har vann og høy og at den er forsvarlig bundet. Transporten er helt sikkert godkjent, men sjekk at bommen er polstret osv.

Skrevet
Du trenger ikke å ta ut hesten for en tur på fire timer nei. Bare sørg for at den har vann og høy og at den er forsvarlig bundet. Transporten er helt sikkert godkjent, men sjekk at bommen er polstret osv.

Ja. Jeg tror nok det :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...