Gå til innhold
Hundesonen.no

Vaske linser


Aina&Kaizer

Recommended Posts

Skrevet

Det har kommet litt støv og smuss på linsa mi (ikke flink til å bruke lokket, nei ...), så nå lurer jeg på hva jeg skal bruke for å vaske det vekk? Noen som vet?

Skrevet

De selger sett med linserensegreier på fotobutikker(rensevæske og kost++), og ellers er det greit å bruke vanlig tørkepapir/dopapir(fint, ikke grovt) for å tørke forsiktig vekk. Har ikke hatt behov for å vaske den skikkelig ennå, så er sikkert noen som har bedre svar på dette enn meg :D

Skrevet

Jeg bruker sånn pussefille jeg får til brillene mine når linsa er støvete... Er den skikkelig stygg fukter jeg filla så vidt med brillerens på spray-flaske.

Skrevet

På fotobutikker har de også sånne små papir som er til å gni på linsa etter du har tatt på den væsken, ser ut som rullingspapir. Lager ingen riper og kjekt å ha.

Skrevet

Fins det ikke sånn rense kit på fotobutikken? Hvor de hadde en sånn pumpe til å blåse av støv osv?

Har tenkt å kjøpe det, skulle egentlig kjøpe det i går, men så hadde de ikke flere igjen.. :glare:

Jeg har en god del støv på min linse, har ikke noe med at jeg bruker lokke lite, bruker det ofte jeg.

Har i tillegg litt flekker :lol: Hihi

Blir godt å få noe å rense det vekk med så jeg ikke får sånne flekker på himmelen mer.

Skrevet

Jeg kjøpte sånn sett med kost, "såpe" og pusseklut for noen dager siden, fungerer kjempe bra.. Vil fraråde bruk av toalettpapir og slike ting egentlig.. Kjipt med små riper på linsa..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...