Gå til innhold
Hundesonen.no

Juks, feil-hvordan er det mulig?


aikonia

Recommended Posts

På NV Hamar 07 ble en utstiller diskvalifisert pga. juks.

H*n stilte opp med jr. hannhunden i åpen klasse og åpenklasse hannhunden i jr klassen.

Dette ble jo fort oppdaget og påklaget, og eieren innrømmet jo sin "feil"da hundene ble scannet og sjekket.

Espen Engh kom til ringen og diskvalifiserte utstilleren.

Utstilleren har ikkekommet med sin kommentar om hendelsen,noe som er litt snodig da denne ofte er ute og kritiserer om h*ns hunder ikke får beste plassering, og nå vil jeg jo regne med at dommeren var,i følge utstilleren,en inkompetent tulling som ikke hadde noe som helst kunnskap om rasen osv, da h*ns topp premierte hund ikke vant, og da at h*n ble disket.

Men, man klarer vel ikke bortforklare at man stiller i ringen med feil hund? Jeg har to meget like chi jenter - de er som to dråper vann, men jeg ser da forskjellen på dem. Og ville ikke tatt feil hund inn i ringen, stress iberegnet. Og en jr hanne og en ak hanne burde man se forskjell på, særlig når man har holdt på med rasen i mange år.

Hvordan ville du forklart en slik "!feil"?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men jeg skjønner ikke helt hvor du vil med innlegget? Annet enn å sverte noen som tydelig ikke følger reglene?

Jeg lurer også på hva du egentlig vil med dette innlegget - og forøvrig en del andre innlegg du har skrevet om samme person (og vi som er litt bevandret i hundemiljøet har vel ikke noe problem med å skjønne hvem du snakker om...)...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siri og Huldra: Hvorfor er det ikke mulig for dere å enten la være å svare på innlegget eller svare på det som det spørres om?

Trenger man bestandig ha en grunn for å skrive et innlegg eller ville noe sted?

Om folk skjønner hvem jeg skriver om er da ett fett, jeg spør om hvordan det er mulig å ta feil av sine hunder, om det er juks eller om det er mulig.

Kan dere ikke holde dere til saken?

Hva vil DERE egentlig med DERES svar i denne tråden?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siri og Huldra: Hvorfor er det ikke mulig for dere å enten la være å svare på innlegget eller svare på det som det spørres om?

Trenger man bestandig ha en grunn for å skrive et innlegg eller ville noe sted?

Om folk skjønner hvem jeg skriver om er da ett fett, jeg spør om hvordan det er mulig å ta feil av sine hunder, om det er juks eller om det er mulig.

Kan dere ikke holde dere til saken?

Hva vil DERE egentlig med DERES svar i denne tråden?

Jeg svarte da på spørsmålet ditt, og da svarte jeg at det ikke er mulig å ta feil av sine egne hunder.

Grunnen til at jeg spør hva du vil, er fordi du påfallende ofte skriver "slike" innlegg, om andre personer, og hva de har bedrevet på siste utstilling. Og jeg lurer på hvorfor. (Jeg kunne jo laget min egen tråd om det, men syns det er greit å få svaret i den aktuelle tråden.) Forøvrig kan jeg ikke svare for Siri. :yawn:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, skjønner ikke helt hvordan det er mulig nei..

Men hva skal man oppnå med det? Vel ok, en AK hanne har sikkert en stoor fordel i JK da den er mer utviklet. Men en JR hanne i AK? Ok, det kommer ann på om det er 7stk deltakende i rasen da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja jeg også tror at det kan være en forglemmelse, og de som kjenner meg vet at jeg er ûberstressa på utstillinger, men vet ikke om jeg kunne tatt feil hund, men at jeg kan ha smettet inn i feil klasse det kan sikkert skje meg hihi :yawn:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å prestere å stille feil hund 2 ganger, med feilt nummer og du bytter nr en gang før du entrer ringen igjen, og en ringsekritær som roper opp nr og klasse 2 ganger... Jeg klarer ikke helt å tro at noen greier å ta så feil av sine egene hunder :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å prestere å stille feil hund 2 ganger, med feilt nummer og du bytter nr en gang før du entrer ringen igjen, og en ringsekritær som roper opp nr og klasse 2 ganger... Jeg klarer ikke helt å tro at noen greier å ta så feil av sine egene hunder :P

:P Ja det høres jo litt voldsomt ut, til og med for meg som er vims!

Men tenkte jeg skulle prøve å legge litt godvilje til :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...