Gå til innhold
Hundesonen.no

Til valpeeiere


Devana

Recommended Posts

Skrevet
Max tisser sikkert 10-15 ganger om dagen. Besjing 2 ganger om dagen. Han er 9 uker gammel.

-Stian-

Det er omtrent det samme som Charlie..Han er like gammel som din. Da er det visst vanlig da...hehe..var litt bekymret siden han skvetter litt her og litt der "hele tiden" ;)

Skrevet

Jeg var ute med min valp hver halvtime ca. Ikke når den sov da selvsagt, dro den ikke opp fra søvn. Men var ute med den masse, min valp syns det var vanskelig å holde seg, og måtte tisse ofte, så da var det bare å dra ut ofte.

Tipper jeg var ute med henne 20 ganger i løpet av en dag og natt til hun var sånn 11-12 uker.. ;) Har aldri vært så sliten i hele mitt liv..

Skrevet
Jeg var ute med min valp hver halvtime ca. Ikke når den sov da selvsagt, dro den ikke opp fra søvn. Men var ute med den masse, min valp syns det var vanskelig å holde seg, og måtte tisse ofte, så da var det bare å dra ut ofte.

Tipper jeg var ute med henne 20 ganger i løpet av en dag og natt til hun var sånn 11-12 uker.. ;) Har aldri vært så sliten i hele mitt liv..

Har du hatt en valp med blærekatarrr før? ;) DET er slitsomt det

Skrevet
Har du hatt en valp med blærekatarrr før? ;) DET er slitsomt det

Det hadde Bella 3 ganger på rad som valp ;)

Når hun først var kvitt den ene så tok det ikke lang tid før hun fikk det på nytt!

Skrevet

Lillemann måtte ut å tisse ca hvert 20min når han var 8-10uker gammel.(Jeg tok tiden mellom hver gang, syns det er den enkleste måten å følge med på nårtid valpen må ut).

De tisser ofte men lite. Mye løping inn og ut med andre ord. :rolleyes:

Skrevet

Jeg var ut sånn ca hver time de 2 første ukene, men etter det, så var det ikke så ille, har ikke vært ut på natten siden hun kom, men det ble litt mer utegåing når hun fikk urinveisinfeksjon.

Så du har nok bare en helt normal liten valpegutt.. :yawn:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...