Gå til innhold
Hundesonen.no

Løpe bilder av hund


MegaMarie

Recommended Posts

Har prøvd nå en liten tid å få skarpe løpebilder av hund, men med en hund som veldig ofte hoppe rett før hun nærmer seg kamera så er dette ganske vanskelig. Har prøvd meg frem med forskjellige lukkertider osv og hatt litt på den TV instillingen.. Husker ikke hva det var meg jeg bare testet meg litt frem. Her er de beste eksemplene så langt:

PS: dårlig kvalitet pga jeg ikke fikk lastet de opp i original str på hjemmesiden min

November%202007%20061.JPG-for-web-large.jpg

November2007%20083.JPG-for-web-large.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ser ut til at du har fått nokså bra lukkertid på bildene dine, så da er det bare å ta masse masse bilder og prøve deg fram med fokuset. F.eks. fokusere på området ved siden av en stein, og prøve å knipse akkurat i det bikkja springer forbi. Det er vanskelig, og jeg venter jammen meg fremdeles på the perfect moving shot av lille bikkjedyret mitt. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hihi, ja har begynt å fått teken på det nå. Må nok bare vente til det er en fin dag ute med fint vær. Ellers går det jo ikke.

I dag gikk det ganske fint når det var sol her i Bergen. Fikk mange fine løpe bilder. Da hadde jeg på TV som vistnok har fokus på Lukkertiden så da ble det mye fint. Jeg stilite ingen ting på lukkertiden da, men det var raskt på fra før.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Her er panorering brukt, fotografen har altså fulgt hesten med kameraet, i stedet for å holde det helt stille - som man vanligvis gjør.

Man ser derfor at hestens hode er rimelig skarpt, selv om den er i god fart. Bakgrunnen er uskarp.

Denne metoden er fin hvis du har lite lys (som krever lang lukkertid), og et motiv i fart...

(hentet fra www.ponnistallen.com)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Å ta bra løpebilder er noe som krever øving og mange eksponeringer, som regel. Du må også treffe med dybdeskarpheten på hundens hode, noe som ikke er lett i og med at den løper. Det er enklest å ta slike bilder når det er bra med naturlig lys ute, da kan du ha ganske kort lukkertid uten å måtte sette ISO skyhøyt eller blender ned på 4 (da er det vanskeligere å treffe hodet).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 11 months later...
Hihi, ja har begynt å fått teken på det nå. Må nok bare vente til det er en fin dag ute med fint vær. Ellers går det jo ikke.

I dag gikk det ganske fint når det var sol her i Bergen. Fikk mange fine løpe bilder. Da hadde jeg på TV som vistnok har fokus på Lukkertiden så da ble det mye fint. Jeg stilite ingen ting på lukkertiden da, men det var raskt på fra før.

Hvilket kamera har du ? :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...