Gå til innhold
Hundesonen.no

Malle?!


Capra

Recommended Posts

Off.. Skal si rett ut hva jeg mener .. Jeg hater sånne sykologi folk.. Er noen tullinger som tror de kan alt, og er bedre enn alle andre .. Bare fordi dem har bedre karakterer osv.. :) prosjekt du liksom <_< ... Sånt er bare dumt..

PS: Dette gjelder ikke alle folk som tilhører denne gruppen. men det er sånn jeg føler sånne folk er :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 118
  • Created
  • Siste svar
Du er virkelig god du! :D

Flott gjettet! Om enn tilfeldig, så har du en potensiell karierre som spå/kone/mann! Stakkars lille Aggis, jeg som ikke kunne ordet for drifter en gang!Hhahahahahahha...ubetalelig!! :)

Du tar din fremtidige profesjon alvorlig, skjønner jeg :) .

Ååååå herregud som jeg elsker deg! Herregud som jeg elsker massepsykologi! Tusen takk Tervtotten! ;)

Sorry hvis jeg ble litt koko, men...dette er bare helt ubetalelig! Noen som i det hele tatt skjønner hva som foregår her eller er dere skokk dumme alle sammen? :)

*Dobbelpost, bruk redigeringsfunksjonen. Mod. Emilie*

Å føre andre bak lyset på denne måten, er vel noe av det tarveligste man kan gjøre.

Kjære alle sammen.

apra ba meg skrive dette for hende fordi hun ikke kan skrive svar fra sin konto.

Først av alt vil jeg si, jeg er meget flau på Capras vegne og litt indignert over meg selv.

Capra er med i en studiegruppe i psykologi og ville prøve ut i praksis. Capra har Malinois og har bare tullet med dere.

Hun og jeg beklager meget.

mvh

Milano

Edit: Dette kan missforstås. Jeg har ingenting med "prosjektet" å gjøre.

Det hadde kanskje vært en idè at Capra å vise seg såpass voksen at hun forteller hva hun har drevet med og selv ber om unnskyldning. Det er utrolig frekt å kaste bort andres tid til egen fornøyelse!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil si igjen, jeg beklager dette meget på vegne av Capra (siden hun ikke kan si det selv) og at jeg er flau for å være knyttet med hennes navn.

mvh

Milano

Hvorfor i all verden kan ikke denne Capra si unnskyld på egne vegne ? Hun har da vitterlig vært pålogget her opptil flere ganger i løpet av ettermiddagen, så det der er jo tull og tøys fra ende til annen, om det da ikke skyldes at vedkommende er utestengt....

Men man kan selvsagt trekke en enkel og grei konklusjon av dette lille "forsøket": Som man roper i skogen får man svar...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde hun studert det hun sier, hadde hun ikke skrevet på den måten!

En 'fjortis' skriver hæhæhæ med mange smiley, mens en som studerer feks psykologi tror jeg mer mye finere i språket, og ordlegger seg bedre.

Hadde vært kjekt om trådstarter kan fortelle hva poenget med denne greia..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjenner at jeg er skikkelig #@£$¤€&*tilkalle visse kraften fra nedenunder*"¤#£$@&% !

Hvorfor i H#¤%ETE er det gøy å oppføre seg som en dritt, juge folk rett opp i trynet og være såpass BARNSLIG at man ikke kan se hvor vanvittig TETT man er, og beklage seg på egenhånd.

DET var deilig å få ut (jeg jobber jo faktisk med å "komme i kontakt med følelsene mine").

Lenke til kommentar
Del på andre sider

litt gøy å se så mange som biter på og lar seg provosere! STÅ PÅ

E du helt tett?

Såvidt eg vet så er dette en plass vi kan diskutere å ta opp ting.

Er ufattelig provoserende at folk gidder å tulle på denne måten.

Du får ikke mange "venner" her inne med den instillingen.

Anette

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjenner at jeg er skikkelig #@£$¤€&*tilkalle visse kraften fra nedenunder*"¤#£$@&% !

Hvorfor i H#¤%ETE er det gøy å oppføre seg som en dritt, juge folk rett opp i trynet og være såpass BARNSLIG at man ikke kan se hvor vanvittig TETT man er, og beklage seg på egenhånd.

DET var deilig å få ut (jeg jobber jo faktisk med å "komme i kontakt med følelsene mine").

Da må jeg bare gratulere, du er i kontakt med dine følelser :) Ikke nok med det, men du tør jammen å banne på internett :) Hvor skal det ende med deg Mushroom, bikkja løs og du bryr deg katta om å ta hensyn til alt og alle!?! Dette må du snakke med noen om altså!

Leses med humor

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da må jeg bare gratulere, du er i kontakt med dine følelser :) Ikke nok med det, men du tør jammen å banne på internett :) Hvor skal det ende med deg Mushroom, bikkja løs og du bryr deg katta om å ta hensyn til alt og alle!?! Dette må du snakke med noen om altså!

Leses med humor

Hei, jeg heter Camilla og går i gruppeterapi tre dager i uka! (<-- seriøst. Men jeg er ikke så sjuk som det høres ut som, da. :D )

Jeg trooor jeg har muligheten til å snakke med noen om det! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ser ut til at det er et par venninner her som meldte seg inn i dyresonen for å ha det litt artig med folk. Det de kanskje ikke tenkte på er at det kan bli ganske leit for andre. Det blir som å kræsje et party med ukjente, uten å bry seg med å finne ut hva "god tone" er før man tråkker i salaten med begge beina.

Skal vi la tråden dø ut og håpe på at det er lært en lekse her?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

...For ikke å snakke om 'ulveroping' slik tidlige nevnt. Jeg syns synd på den neste stakkaren som trenger hjelp og kommer med "dumme" spørsmål her på sonen.

De lærte forhåpentligvis 'slik man spør får man svar'.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det ser ut til at det er et par venninner her som meldte seg inn i dyresonen for å ha det litt artig med folk. Det de kanskje ikke tenkte på er at det kan bli ganske leit for andre. Det blir som å kræsje et party med ukjente, uten å bry seg med å finne ut hva "god tone" er før man tråkker i salaten med begge beina.

Skal vi la tråden dø ut og håpe på at det er lært en lekse her?

Jeg hadde tenkt det same, men dette er ikke riktig. Capra har skrevet disse inlegg på egenhånd uten min kjennskap om hva hun hadde skrevet, og siden apra er skal vi si for patetisk til at hun kan unnskylde dette selv gjør jeg det da hun skrev dette fra min pc. Jeg ar alerede nevtn at Capra var en venn, og venner kan bruke min data. Jeg var desverre ikke klar over hva Capra hadde skrevet før jeg så det selv og hun innrømmet dette. Jeg foreslår vi lar dette ligge for nå da jeg tror det kun vil være å kaste olje på bålet fro henne.

mvh

Milano

mod. godkendt Einstein&Charlie

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Også har du de som ikke egner seg til det, hvem skal da kjøpe disse? Eller bør dem avlives?

Tja, der har du jo en problemstilling, men den forekommer ikke så ofte. Oppdrettere som avler for bruks/tjeneste produserer tøffe hunder, mens oppdrettere som avler utstillingsvarianten av malinois har ofte mildere og mer medgjørlige hunder. Utstillingsmallen er relativt sjelden i Norge, og derfor blir ikke disse trukket frem i debatten her i det hele tatt.

Klart det kan dukke opp en og annen "udugelig" hund i bruksmallekull, men det skjer jo ikke hver dag, om det dukker opp en slik valp er det ikke verre enn å ta problemet derfra, og finne egnede eiere utifra hundens egenskaper. Men man setter seg da ikke opp på en valpeliste for å vente på en "dårlig" hund, da velger man en annen rase.

Det blir for dumt å stille spørsmål om disse avlives, for jeg tror nok du vet like godt som meg at slike valper plasseres andre steder enn hos politi og forsvar.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Noen som har erfaring med et slikt silver shade dekken? Fungerer det?
    • Jeg er veldig glad i pinewood sine vester. Har også en fra Helsitar som jeg liker, men velger nok pinewood over helsitar oftere. Grunnen er at lommene på pinewood sine vester er mye større og rommer mer, så jeg får plass til masse godbiter, leker, bånd og halsbånd i lommene, spesielt baklomma. Vet ikke hvilken størrelse du bruker, men ser pinewood har alt fra XS-3XL. Hvis du er interessert, så vet jeg om en rabattkode hos pinewood på 30% rabatt, som jeg tror fortsatt er aktiv
    • Tiden begynner bli overmoden for å lære some type of nesearbeid. Forventningen var å bare mestre smellerbrettet smooth, som et grunnlag for forstå ID og utvide derfra til romsøk og områdesøk. Det gikk ikke heeeelt etter planen, da Ede heller vil spise det hjemmelagde brettet i papp, og blir sur og klager og protesterer om jeg insisterer på at han må lukte på boksene for å få godis fra hånden. Det har ligget på hylla en stund. Kanskje krype til korset og kjøpe et av metall allikevel, heller enn å smøre tålmodigheten og jobbe videre med det vi har. Gjensidig forsterkning av frustrasjon er ikke gøy å jobbe med.  Vi har gått på en smell med capturing og shaping også. Fått captured mye fint, som f.eks. kryping, men ikke mange nok ganger til å få noe på cue, og han har begynt drite i hva jeg ber om når det er godis fremme, for å heller tilby den adferden han selv tror er av høyest verdi, som dekk istedenfor sitt når jeg ber om sitt, og han er fortsatt fornærmet og protesterer mot å gjøre noe som helst om det ikke er godis fremme når jeg ber ham.  Jeg har også ødelagt treapporten. Baklengskjedet så fint fra utgangsstilling, levering, holde den, plukke den opp. Han var uinteressert i selve apporten, så jeg hypet den litt opp med å bare la han løpe på impuls når jeg kastet og kjørte full fest når han kom løpende tilbake med den. Resultat? Han tror den har så høy verdi nå, han vil IKKE lenger levere den fra seg. Den er mer langt mer verdifull enn kampeleker, pipeleker og kaninpels, som han villig leverer på første forespørsel uten å bølle. Den overgår de godbitene jeg prøver bytte den til meg med.  ..og han TYGGER på den. Legger seg til for å gnage på den etter å ha terget meg med en catch me if you can, som han synes er SÅ gøy med akkurat den apporten, ikke noe annet. Det er KUN den han gjør det med. Alt annet er han helt kewl med å levere fra seg. *facepalm* Flaks at vi har brukt en litt rar treapport, så har vi den generiske i reserve til å trene inn på nytt siden, etter en laaaang periode med bare metallapport, og kanskje også tungapport før vi prøver oss på en ny en av tre.  Her om dagen fikk vi besøk av en diger flokk gjess på gjennomfart. De satt utover to hele jorder. Ede hadde ikke oppdaget dem ennå da jeg satte ham ned for et bilde før det braket løs. Feil vinkel til å få med noe i nærheten av omfanget. De var spredt utover hele åkeren til venstre for bildet. Kjempestor flokk. Stille før stormen, tenkte jeg, og var bekymret for å skremme de opp og jage de slitne langveisfarende avgårde når vi nærmet oss. Kråkene klagde til oss om okkupasjonen av matfatet sitt og ville antagelig ha hjelp med akkurat det. De var opprørte. Endte som moralsk supporter på kråkenes side i den konflikten der da vi kom til Salmonella Street mellom jordene, hvor det var så bombardert med gåsebæsj.. Turen bortover den veien mellom de to okkuperte jordene minnet meg om denne.  https://youtu.be/5iTTNRE-njM?si=Wjg9Rwk2RomhfZlw   Ikke sett dem ennå, og stusser på hva den lukten er: Det lukter virkelig merkelig  Zoom inn mot den smale stripen av dem i bakgrunnen på øverste bildet: Det var en så massiv mengde av dem utenfor bildet, det var dumt å ikke ta et panorama oversiktsbilde til skrekk og advarsel mot å bringe hunder med interesse for andre dyrs ekskrementer til området når gjess trekker gjennom. Den smale stripen av de her er bare en liten gjeng outsidere fra main goose society. Godt vi ikke ser dem igjen før til høsten. Håper på bedre impulskontroll under lineføring til da, eller enda bedre: Matvett. 
    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...