lise og bajas Skrevet 26. November 2007 Rapporter Skrevet 26. November 2007 hei dere. jeg og min nye verdensborger Bajas på 7 uker er helt nye her. lille bajas lever godt opp til sitt navn,han er nesten litt for trygg vi har ett godt og vennlig forhold til valpen vår. han ligger i sakkosekken sin inntil sengen om natten , vekker meg med et klynk i 5 tiden og må ut å tisse.veldig rolig og fin om natten. "problemet " vårt er om dagen da han skal bite i absolutt ALT. han gir seg ikke.vi prøver å overse ham ,men det blir litt vanskelig når han henger i ankelen og det gjør vondt.han har forstått ordet "nei" så da blir han mere utspekulert og "skynder " seg å nappe og springe unna. noen sier det er lov å knipse nesen men jeg vet ikke..har noen noe trix eller tips? føler jeg har gått litt tom for løsninger.
SaraS Skrevet 26. November 2007 Rapporter Skrevet 26. November 2007 ikke knipse nese! Avled heller med en biteleke eller noe annet;) Han er tross alt bare en liten baby! Jeg tror ikke du skal forvente så mye av han ennå. (Det er nesten for tidlig å vite hva ordet nei betyr også synes jeg) Ellers vil jeg gjerne se bilde av nusket!
sveintore Skrevet 26. November 2007 Rapporter Skrevet 26. November 2007 http://dyresonen.no/forum/index.php?showtopic=28574 Les gjennom hele tråden der. Forresten så er sju uker alt for tidlig å ta en valp fra mora og søsknene sine. Da har den ikke lært bitehemming ennå, noe som går ut over deg nå.. Å straffe det bort er nok ikke løsningen her. Gi valpen et hav med tyggebein og leker den har lov til å tygge på, og avled med disse når han styrer på.
lise og bajas Skrevet 27. November 2007 Forfatter Rapporter Skrevet 27. November 2007 tusen takk for fine svar. han ble tatt fra mora i uke 6. litt synd men det var visst krise. når Bajas er noenlunde rolig kan jeg faktisk bruke "nei" men når for korrigering når han biter. gulvet er fullt av leker som han elsker å styre med.men når han er trøtt og klar blir han helt vill. ja ja , vi får håpe han legger det av seg , ønsker ikke en hund som napper og biter. skal præve å få lagt ut bilde så raskt som mulig.
Recommended Posts
Arkivert
Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar