Gå til innhold
Hundesonen.no

Merkene, regler


Beyond

Recommended Posts

Dette er helt sikkert et "dumt" spørsmål, men pytt :wink:

Hvilke merker finnes det, bronsjemerke, sølvmerke.. ?

Lurer på om man får lov å ta (eller hva det heter) merker uten å konkurrere? Eller er det noe krav her?

Hvordan foregår dette? Bronsjemerket forsto jeg det som at man bare kunne melde seg på (?) en prøve. Hva med de andre? Er det noen som tar de uten å konkurrere, eller er det unormalt? :) Kunne jo vært gøy å ha noe konkret å jobbe mot, selv om man ikke er noe konkurransemenneske :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er helt sikkert et "dumt" spørsmål, men pytt  :wink:  

Hvilke merker finnes det, bronsjemerke, sølvmerke.. ?

Lurer på om man får lov å ta (eller hva det heter) merker uten å konkurrere? Eller er det noe krav her?

Hvordan foregår dette? Bronsjemerket forsto jeg det som at man bare kunne melde seg på (?) en prøve. Hva med de andre? Er det noen som tar de uten å konkurrere, eller er det unormalt?  :) Kunne jo vært gøy å ha noe konkret å jobbe mot, selv om man ikke er noe konkurransemenneske  :P

Det er appelmerke, klasse 1-2-3 og elite. Appelmerke tar man som regel etter et grunnkurs. De andre tar man i konkurranse. :P Om du er tilknyttet en hundeklubb så får du informasjon om dette der. De har og som regel treningsopplegg og kurs. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

takk for svar  :P  

Så hvis jeg forsto det rett..,- da må man altså konkurrere for å ta merker (unntatt bronsje)? Har ikke gått i noen hundeklubb nå.. (men skal).  :)

Ja det stemmer. Da jeg tok bronse merker på mine hunder så gjorde jeg det etter kurs, og da ble det på en måte konkurranse for vi som hadde gått kurs tok prøven samtidig. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
    • Jeg har begynt å se etter sydendestinasjoner pga helsa, og tenker at hvis jeg blir ufør så blir det å tilbringe vintrene der nede. Jeg vil ha noe veldig rolig, ei hytte ved et stille fjellvann med bare en dagligvarebutikk i nærheten hadde funka, liksom, men jeg sliter litt med å orientere meg. Er det noen som har forslag til feriedestinasjoner for ei litt pysete dame med to mellomstore (alaskan husky og storpuddel) hunder? 🙈 Pris har en del å si, jeg vil helst ikke blakke meg 🙈
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...