Gå til innhold
Hundesonen.no

Marsvin, bureting, hjelp!


Miss-Pernille

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg lurte på om marsvinet trenger eller har godt av et sånt rør til å kose seg i eller et sånt hjul?

Og, om dere vet noen butikker eller nettsider man kan skaffe seg det på?

Og, vet noen om en marsvinoppdrett i Telemark et sted?

Vet det er ingen der jeg bor, men håper det er noen i nærheten.

Klem. <3

Skrevet

Hvis det er marsvin du har, så løper ikke de i hjul i buret, det er det hamsteren som gjør. De fleste slike rør er altfor små for marsvin, men marsvinet vil nok trives godt med f.eks. et lite hus som den kan gjemme seg i :)

Skrevet
Hvis det er marsvin du har, så løper ikke de i hjul i buret, det er det hamsteren som gjør. De fleste slike rør er altfor små for marsvin, men marsvinet vil nok trives godt med f.eks. et lite hus som den kan gjemme seg i :)

Det har jeg skjønt, den har en liten plastikkgreie som den gjemmer seg i. :P

Skrevet

Hei marsvin er litt for store til og løpe i hjul og de kan bli veldig store.

Jeg har kjøpt et slangs pinnegreie som består av pinner som har en stang i seg så den kan vrenges og vri på, den kan bli: bro, trapp og nesten som et rør den kan krype igjenom.

Lykke til!

mvh Susy

Skrevet
Hei marsvin er litt for store til og løpe i hjul og de kan bli veldig store.

Jeg har kjøpt et slangs pinnegreie som består av pinner som har en stang i seg så den kan vrenges og vri på, den kan bli: bro, trapp og nesten som et rør den kan krype igjenom.

Lykke til!

mvh Susy

Takk. <3

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...