Gå til innhold
Hundesonen.no

Lurer på å drive med avl


Maline

Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet
Er det noe penger i å drive med avl og trene opp hester? Bare lurer. Har jo så lyst å drive med hest, men også ha en inntekt.

Det kan jeg med sikkerhet si at det ikke er. Det kommer kanskje an på rase. Vi har drevet med islandshester og travere og det er som gubben sier: Ikke den raskeste, men garantert den sikreste veien til konkurs..

Men for all del, om du har lyst på en dyr hobby som tar masse tid og binder deg til til hjemmet, så er det supert! Hvis du har lyst til å jobbe med dyr og ungdom så er det noe som heter grønn omsorg som kanskje er langt bedre inntektskilde..

Skrevet
Det kan jeg med sikkerhet si at det ikke er. Det kommer kanskje an på rase. Vi har drevet med islandshester og travere og det er som gubben sier: Ikke den raskeste, men garantert den sikreste veien til konkurs..
Huff, da. Det hørtes ikke bra ut. Så da får jeg vel utelukke det alternativet. For det er vel ikke anderledes med fullblods?

Men for all del, om du har lyst på en dyr hobby som tar masse tid og binder deg til til hjemmet, så er det supert! Hvis du har lyst til å jobbe med dyr og ungdom så er det noe som heter grønn omsorg som kanskje er langt bedre inntektskilde..
Jeg ønsker hovedsaklig å jobbe med hest, og jeg er veldig åpen for å jobbe med ungdum som ikke har hatt det så lett, men hva er grønn omsorg?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
    • Beklager først innlegg, trolig en hang up. Ja vet det er avtalebrudd, men oppdrettere har mye makt. Har selv vært ute for det selv. Og kjøpte valp derfra. Prisen sto der, og jeg bare nevnte at det var en høyere pris en retrieverklubben hadde. Fikk da beskjed om at ho hadde masse på venteliste så jeg fikk betale eller miste valpen... 
    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...