Gå til innhold
Hundesonen.no

Kia Sportage


Guest Jonna

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har erfaring med denne bilen?

Jeg har virkelig lyst på en ny bil nå som jeg har fått fast jobb.

Jeg har nå litt lyst på en "tøff" bil jeg (SUV) :D

Men den eneste som havner innenfor den katagorien jeg liker og prisen (jeg liker) er Kia Sportage. Desverre har jeg hørt at dem er litt tung kjørte... Div overstyrer/understyrer eller noe slikt i svingene også står dette på testen: i tillegg har den kjøreegenskaper som kan gi den selv mest garvede sjåfør mye å stri med.

Men så er den jo sammenlignet med RAV 4 og div dyre og etablerte SUV'er.

Vil gjerne høre noen erfaringer om noen er litt bilkyndige her eller noen som faktisk har kjørt bilen og hva dem opplevde.

Skrevet

Mamma og pappa har en slik bil. Enormt mye lagringsplass baki, og jeg synes den er kjempedeilig å kjøre. Vi bor et godt stykke utenfor byen, og det har vært mye isete veier og svingete områder. Jeg synes ikke jeg har merket noe til at den er tungmanøvrert sånn sett. Jeg har forøvrig også kjørt en tyngre variant av Kiabilene - den som ligner på en Chrysler Voyager. Heller ikke den var vanskelig å manøvrere, synes jeg.

Skrevet
Mamma og pappa har en slik bil. Enormt mye lagringsplass baki, og jeg synes den er kjempedeilig å kjøre. Vi bor et godt stykke utenfor byen, og det har vært mye isete veier og svingete områder. Jeg synes ikke jeg har merket noe til at den er tungmanøvrert sånn sett. Jeg har forøvrig også kjørt en tyngre variant av Kiabilene - den som ligner på en Chrysler Voyager. Heller ikke den var vanskelig å manøvrere, synes jeg.

Takk :D

Det spørs vell gjerne hva mann sammenligner med. Mistenker testerene for å kjøre i litt annet terreng enn det jeg har planer om å kjøre i :P

Guest Christine
Skrevet

Nå er ikke jeg gammel nok til å kjøre bil, eller for å øvelseskjøre i det hele tatt, men familien har en Kia Sportage.

Kan spørre far i huset når han kommer hjem, om ulemper/fordeler med bilen, men det med lagringsplass er jeg uenig i.

Trang bagasjerom, så vi har et dilemma om hvordan vi skal gjøre det med bilbur nå. Enten må vi selge bilen for å få plass til bur og bagasje, eller så må vi finne på en annen løsning.

Men sånn ellers så er det en behagelig bil, deilig å kjøre lang i den iallefall. (Sett fra en passasjers side.)

Skrevet
Nå er ikke jeg gammel nok til å kjøre bil, eller for å øvelseskjøre i det hele tatt, men familien har en Kia Sportage.

Kan spørre far i huset når han kommer hjem, om ulemper/fordeler med bilen, men det med lagringsplass er jeg uenig i.

Trang bagasjerom, så vi har et dilemma om hvordan vi skal gjøre det med bilbur nå. Enten må vi selge bilen for å få plass til bur og bagasje, eller så må vi finne på en annen løsning.

Men sånn ellers så er det en behagelig bil, deilig å kjøre lang i den iallefall. (Sett fra en passasjers side.)

Jeg skal ha varebil så det burde ikke være noe problem :P

Men kjempe fint om du hører med ham :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...