Gå til innhold
Hundesonen.no

Kostnad på øyeoperasjon?


Yakine

Recommended Posts

Skrevet

Ja, det har seg sånn at pusen vår har fått ødelagt øyet sitt, og dersom det ikke ble bedre, så måtte de ta det- så dyrlegen. Så mitt spm er om noen har noen peiling i det hele tatt på kostnader på sånne ting?? Ikke at det er et problem, for pusen vår er verdt så mye mer enn penger, men det hadde vært greit å vite.

  • 4 weeks later...
Skrevet

Var i samme situasjon i august.

Da kom monsen min Zerrick hjem med et ødelagt øøye.

Jeg valgte å få tatt det bort, var vel aldri i tvil i og med at veterinæren syntes det var en god løsning og ga gode prognoser.

Det gikk en del penger, det må jeg innrømme.

Selve operasjonen kom på rundt 3000 kroner.

Så fikk han smertestillende og peneicilin i tillegg.

Under veis fikk han forstoppelse, og måtte ha behandling for dette.

Og til sist måtte stingene tas, så alt i alt kom hele greia på rundt 4500 kroner.

Men det var verdt det...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...