Gå til innhold
Hundesonen.no

Dressør


Kengeru

Recommended Posts

Heisann Jeg er en gutt på 13år og har fått lov og overta Min morfars dresur kurs. Jeg har jobbet med hunder i 3år, Jeg hadde hund katt, MARSVIN,Fisk da jeg var 3år og har levd med dyr siden hitil.

Jeg Har mest peiling på Hunder,Katter,Marsvin,Hamster

Jeg kan litt om: Hest,Kaniner, Og andre småkrypp

Om noen månder skal det bli Dresur kurs Av alle slags dyr over Helle norge Det er et firma kallt:DyreDresur.

Mer du lurer på angående?Pm eller legg til svar. :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vunnet 5 medaljer i utstilling og 7 i lydighet og 3i agility

Jaha.. Med hvilke hunder, og hva mener du med medaljer?

Syntes heller ikke dette var en veldig god måte å reklamere dressurkurs på, virket mer som en spøk :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heisann Jeg er en gutt på 13år og har fått lov og overta Min morfars dresur kurs. Jeg har jobbet med hunder i 3år, Jeg hadde hund katt, MARSVIN,Fisk da jeg var 3år og har levd med dyr siden hitil.

Jeg Har mest peiling på Hunder,Katter,Marsvin,Hamster

Jeg kan litt om: Hest,Kaniner, Og andre småkrypp

Om noen månder skal det bli Dresur kurs Av alle slags dyr over Helle norge Det er et firma kallt:DyreDresur.

Mer du lurer på angående?Pm eller legg til svar. :)

dressur av alle slags dyr? hvordan dresserer man en hamster egentlig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Begjunner å synes litt synd på trådstarter.. :) . Føler vi drøyern litt langt nå.. Han er bare 13 år stakkars...

Men får mine tvil etter hva han skriver . Kan noen forklare meg litt om premiene som man får i agility, lydighet og utstilling???? Fatter ingenting jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men seriøst da - kun 13 år, ingen utdannelse, og ingen spesielt lang erfaring (vunnet mange medaljer på utstilling?? :rolleyes: ) Høres ikke særlig seriøst ut heller. Hvilken treningsfilosofi benytter du/dere da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes ikke man bare skal tråkke på en person for alderen sin skyld. Han har tatt kurs i 1.5 år, men bestefaren hans har gjort dette i mange år. Han har fått mye gratis derfra også ikke bare gjennom kurs. Tro meg det er mange yngre der ute som faktisk er veldig flinke. Og tenk om han faktisk vet hva han driver med?!

Jeg f. eks. fikk lære hvordan stille en basenji av ei på 9 år. Og basenji er ikke av de letteste rasene synes jeg. Hun var tross alt bare 9, men utrolig flink med hundene.

Gi gutten (håper det var gutt:S) en sjanse og vis hva han kan uten at fordommene skal ødelegge hans ambisjoner. Selv om han sier medaljer kan det være hans måte å si premier på. Alle bruker ord forskjellig. Hvis du vil bli en ting og alle sier at du er for ung eller for gammel eller for lite erfaring, vil ikke det gi deg dårlig selvtillit? Vil ikke det drepe dine drømmer? Alle har vært unge i sitt liv. Mange har hatt drømer og mange gjorde noe med drømmene og se hvor de er idag! De har oppnådd masse i sin drøm. Synes folk skal tenke seg litt om før de dømmer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Synes ikke man bare skal tråkke på en person for alderen sin skyld. Han har tatt kurs i 1.5 år, men bestefaren hans har gjort dette i mange år. Han har fått mye gratis derfra også ikke bare gjennom kurs. Tro meg det er mange yngre der ute som faktisk er veldig flinke. Og tenk om han faktisk vet hva han driver med?!

Unnskyld, men du overså vist at han sa han bare har drevet med hunder i tre år. Det skal mye til og starte en hundeskole når man har drevet med hunder i tre år, synes du ikke?

Jeg er også 13, og jeg har holdt på med hunder hele livet. Men jeg starter ingen hundeskole for det?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du vil bli en ting og alle sier at du er for ung eller for gammel eller for lite erfaring, vil ikke det gi deg dårlig selvtillit?

Her er det ikke snakk om at trådstarter vil "bli noe", han er visst det allerede. Og det uten utdannelse (kun læring fra bestefaren i så fall, synes ikke det er god nok grunn til å starte noe hundeskole).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helt enig i det Decarabia skriver...Er ikke alle som er like flinke og ordlegge seg.og han har skrevet i et annet innlegg at han har lært en masse,men har fortsatt mye og lære.Mulig han føler seg som en stor del av det at morfaren hadde dressurkurs,og kanskje moren er aktiv og flink,slik at dem begge to vil være en del av kursene.

Som 13 åring har man mange fantasier,og drømmer...La nå ikke dette bli en sånn kvass møkkatråd hvor folk har behov for å fnise å le og gjøre narr av barn.For det er tydeligvis det vi snakker om her.

Og til dem som er 13 - 14,så viser disse dette tydelig med sine "kule svar".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...