Gå til innhold
Hundesonen.no

Min vennindes dogo canario


turbogutten

Recommended Posts

Skrevet

Jeg og venninden min har tatt noen nye utstillingsbilder i dag og vurderer å melde på vikingskipet :) Han er 17 mnd.

DSC_0161copy.jpg

DSC_013e9copy-1.jpg

KopiavDSC_01411.jpg

DSC_0176copy.jpg

DSC_0169copdy.jpg

Nyt bildene! De er de lyseste bildene som er hans farge, jeg har lekt meg litt i photoshop bare hehe

Bare skriv generelt hvordan dere synes han ser ut ;)

Skrevet

Jeg vet lite om hvordan er dogo skal se ut, men jeg ville hatt noe mer i fronten(fiksert på bryst og bakbensvinkler jeg, hihi), og han ser veldig høy ut bak, det kan muligens rette seg om han strekkes langt nok ut bak, og da tror jeg overlinja vil rette seg mer. ellers så han jo søt ut, hehe, så ut som han hadde gode steg og fint driv.

Skrevet
Jeg vet lite om hvordan er dogo skal se ut, men jeg ville hatt noe mer i fronten(fiksert på bryst og bakbensvinkler jeg, hihi), og han ser veldig høy ut bak, det kan muligens rette seg om han strekkes langt nok ut bak, og da tror jeg overlinja vil rette seg mer. ellers så han jo søt ut, hehe, så ut som han hadde gode steg og fint driv.

takk :) Han er nok langt fra perfekt hehe ;) stiller mest for kritikken, de skal være høye bak men han er kanskje litt for høy ;) Endel understiller de faktisk sånn at de skal bli høyere bak.. De tingen jeg tror er "feil" med han er: Han har nok for lang og ikke bred nok snute, han har litt dårlig stopp også har han krøll på halen ;) også er det sikkert en haug med småting hehe, han er også litt for pinglete og myk i gemyttet men ikke dårlig i gemyttet bare skvetten for enkelte ting ;) Vi melder nok på også får vi se om vi velger å gå inn i ringen eller ikke ;)

Guest Dratini
Skrevet

Han ser da god ut, men som du skrev: han er ung enda og molosserrasene er ikke voksne før de passerer ca 3års-alderen. Om dere kommer til Hamar skal jeg titte etter dere, skal selv stille min eldste tispe (om hun ikke har fått løpetid da).

Lykke til :icon_fun:

Skrevet
Han ser da god ut, men som du skrev: han er ung enda og molosserrasene er ikke voksne før de passerer ca 3års-alderen. Om dere kommer til Hamar skal jeg titte etter dere, skal selv stille min eldste tispe (om hun ikke har fått løpetid da).

Lykke til :icon_fun:

Ja han kommer nok til å utvikle seg mer :)

Skrevet
Råflott hund.

Men jeg trodde disse var tigerstripede jeg :)

Men det finnes vel forskjellige farger ? ;)

Den finnes Brindlet i alle nyanser fra meget varm og mørk til lys grå eller blond. Fawn i alle nyanser til sandfaget. Det kan forekomme hvitt på brystet, nederst på halsen eller strupen, på forpoter og bakben – det er ønskelig med så lite hvitt som mulig.

Masken er alltid sort, og må ikke nå ovenfor øynene.

Har sett fra nesten helt sorte til nesten Turbo røde ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...