Gå til innhold
Hundesonen.no

Min vennindes dogo canario


turbogutten

Recommended Posts

Jeg og venninden min har tatt noen nye utstillingsbilder i dag og vurderer å melde på vikingskipet :) Han er 17 mnd.

DSC_0161copy.jpg

DSC_013e9copy-1.jpg

KopiavDSC_01411.jpg

DSC_0176copy.jpg

DSC_0169copdy.jpg

Nyt bildene! De er de lyseste bildene som er hans farge, jeg har lekt meg litt i photoshop bare hehe

Bare skriv generelt hvordan dere synes han ser ut ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet lite om hvordan er dogo skal se ut, men jeg ville hatt noe mer i fronten(fiksert på bryst og bakbensvinkler jeg, hihi), og han ser veldig høy ut bak, det kan muligens rette seg om han strekkes langt nok ut bak, og da tror jeg overlinja vil rette seg mer. ellers så han jo søt ut, hehe, så ut som han hadde gode steg og fint driv.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet lite om hvordan er dogo skal se ut, men jeg ville hatt noe mer i fronten(fiksert på bryst og bakbensvinkler jeg, hihi), og han ser veldig høy ut bak, det kan muligens rette seg om han strekkes langt nok ut bak, og da tror jeg overlinja vil rette seg mer. ellers så han jo søt ut, hehe, så ut som han hadde gode steg og fint driv.

takk :) Han er nok langt fra perfekt hehe ;) stiller mest for kritikken, de skal være høye bak men han er kanskje litt for høy ;) Endel understiller de faktisk sånn at de skal bli høyere bak.. De tingen jeg tror er "feil" med han er: Han har nok for lang og ikke bred nok snute, han har litt dårlig stopp også har han krøll på halen ;) også er det sikkert en haug med småting hehe, han er også litt for pinglete og myk i gemyttet men ikke dårlig i gemyttet bare skvetten for enkelte ting ;) Vi melder nok på også får vi se om vi velger å gå inn i ringen eller ikke ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Han ser da god ut, men som du skrev: han er ung enda og molosserrasene er ikke voksne før de passerer ca 3års-alderen. Om dere kommer til Hamar skal jeg titte etter dere, skal selv stille min eldste tispe (om hun ikke har fått løpetid da).

Lykke til :icon_fun:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han ser da god ut, men som du skrev: han er ung enda og molosserrasene er ikke voksne før de passerer ca 3års-alderen. Om dere kommer til Hamar skal jeg titte etter dere, skal selv stille min eldste tispe (om hun ikke har fått løpetid da).

Lykke til :icon_fun:

Ja han kommer nok til å utvikle seg mer :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Råflott hund.

Men jeg trodde disse var tigerstripede jeg :)

Men det finnes vel forskjellige farger ? ;)

Den finnes Brindlet i alle nyanser fra meget varm og mørk til lys grå eller blond. Fawn i alle nyanser til sandfaget. Det kan forekomme hvitt på brystet, nederst på halsen eller strupen, på forpoter og bakben – det er ønskelig med så lite hvitt som mulig.

Masken er alltid sort, og må ikke nå ovenfor øynene.

Har sett fra nesten helt sorte til nesten Turbo røde ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...