Gå til innhold
Hundesonen.no

Trenger hjelp av kreative sjeler


Guest Gråtass

Recommended Posts

Skrevet

Som overskriften sier så trenger jeg hjelp til å finne på navn til mitt firma. Vi holder hundekurs innenfor lydighet og bruks. Jeg leier meg stort sett ut til komersielle hundeskoler eller hundeklubber, noe til privat personer.

Jeg ønsker meg ett "catchy" navn på norsk som ikke er "fido's hundeskole". Heller ett uttrykk eller begrep.. En vri på ett kjent slagord, hva som helst som er litt anderledes..

Noen kreative sjeler der ute som kan hjelpe?!

Skrevet

et spørsmål; tenkt å registrere firmaet som et foretak i Brønnøysund?

I så fall er det slik, så vidt jeg vet, at om det blir et enkeltmannsforetak må navnet ditt være en del av firma navnet. Om ikke du har tenkt å gjøre det slik, så er det jo bare for alle å slippe kreativiteten helt fri:)

Forresten, lyst til å si litt emr om hva firmaet er? er det deg som privat person som holder kurs? men tilbyr deg å gjøre det for klubber? eller misforsto jeg den?

Skrevet

"Mad Dog Training camp/Boot camp"

"Hunderiet"

"Two Dogs" (inspirert av at det snart er helg :) )

Apropos brønnøysund: ja, du må ha etternavnet i det offisielle navnet som blir stående som hovednavn i registeret, men det er fullt mulig å ha et annet bruksnavn. Dette blir også registrert, og organisasjonsnummeret gjelder også for dette navnet.

Skrevet

Vi er stadig ute etter flinke instruktører til å holde helgekurs i vår klubb. Og det er min jobb å skaffe dem. Puuh ikke helt enkelt bestandig. Kan du ikke fortelle litt mer om type kurs, metoder og priser? Neste kurs i vår klubb blir til våren. Send meg gjerne en pm hvis du er intr. da.

Så til tankearbeidet: Hva med noe som illustrerer øvelsene? Lp-hjelpen, slakk line.

Eller noe om belønning: Forsterkeren hundeskole, lykkelig og lydig.

Huff nei dette ble visst bare tull. Har ikke kreativdagen i dag.

Jeg synes nicket ditt er fint og jeg da.

Gråtass hundeskole.

Litt mer tull: En venn av oss ler bestandig godmodig av oss når vi trener. Han kaller hundene våre bare dekksittstågå. Det var vel et fint navn? :)

Skrevet

Takk for gode forslag! Kanskje ikke gråtass er så ille.. Jeg har tenkt litt på det, men følte at det kanskje ble begrenset i forhold til hunderaser. Tror at jeg kun trener elghunder :) Hihi..

Det er viktig for meg å ha et norsk navn.. Det må være inkluderende. Jeg er rett og slett litt lei alle disse "hundeskole" navnene. Det trenger ikke nødvendigvis å være hund i navnet engang, hvis det bare er illustrerende nok..

Ja jeg er kravstor og lite kreativ selv :rolleyes: ..

Tusen takk for innspill jeg tar gjerne i mot flere.

Shilamon: Ja jeg instruerer på kurs som klubber eller hundeskoler setter opp og organiserer. Jeg har alt i fra valper/nybegynnere til konkurranserettede kurs innen lydighet. Jeg har også noen privattimer. Det blir ett enkeltpersonsforetak, som Linnkr sier med navnet mitt i det registrerte navnet hos Brønnøysundregisteret, men ikke i "daglig" bruk.

Belle: Jeg sender deg en PM.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...