Gå til innhold
Hundesonen.no

Kollaps


Guest Per Olav

Recommended Posts

Skrevet

Hei og hå.

En av de som har besøkt "siten" min rapporterer om at en av sidene kollapser i ulike skjermoppløsninger.

Siden er testet på to ulike skjermer men fra samme maskin. Siden har en undermeny med linker til tre sider ( egentlig er det samme fysiske sida bare med tre ulike DIV'er eller avsnitt) og det er bare de to første av de tre klikkbare undermenyene som kollapser. Sida er her http://www.wolfdog.no/forbudet/forbudet.asp og skjermbilde tatt med ulike skjermoppløsninger ligger her

Takknemlig for tilbakemelding.

M v h

Per Olav

Skrevet

Siden jeg er data-nerd i ordets rette forstand, så skjønner jeg egentlig ikke helt hva du spør om, men når jeg går inn på linken og klikker på de tre knappene som gir meg tre forskjellige tekster, selv om de egentlig er den samme siden, så får ihvertfall jeg alt opp helt normalt og fint uten problemer eller kollapser.. Hvis det var noe annet du lurte på, håper jeg noen andre svarer :rolleyes: .

Skrevet

Takk skal du ha :lol:

Jeg tror at problemet er relatert til Internet Explorer 6 ( d v s utgaven før siste versjon av IE). Dersom du ser på skjermbildene som jeg linket til vil du se at hele sida forandres dersom du bruker forskjellige skjermoppløsninger.

F eks er hovedmenyen i venstre kollonna helt borte på noen skjermbilder, mens den på et av de andre har forflyttet seg til til høyrekanten på den høyre kollonna. Jeg antar at det er den "blokkstilte" teksten sammen med kursiv skrift som er årsaken men før jeg setter med ned for å teste ville det vært fint om noen fler kunne se på saken :P

PO

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...