Gå til innhold
Hundesonen.no

Shetland sheepdog


ElinT

Recommended Posts

Skrevet

Er bitt feil diskvalifiserende på sheltie? Eller er det mulig å få en 2 premiering på en med en skjev (veldig skjev :rolleyes: ) hjørnetann, jeg tror hunden er bra sånn ellers? Eller er det ikke vits å prøve?

Dette er en agility hund med en eier med store ambisjoner, som gjerne vil ha muligheten til å bli ag champion sånn langt inn i fremtiden, og så har jeg fått spørsmål om å stille han...

Skrevet

Bare å prøve det.. Ikke alle dommere er veldig nøye på tenner, men tyskere er vel kjent for å pirke på det? Jeg stilte en annens sheltie for en engelsk dommer, han hadde skjeve tenner og fikk 2. Engelskmenn og irer har jeg intrykk av at sjelden gir noe dårligere enn 2. premie uansett..

Skrevet
Bare å prøve det.. Ikke alle dommere er veldig nøye på tenner, men tyskere er vel kjent for å pirke på det? Jeg stilte en annens sheltie for en engelsk dommer, han hadde skjeve tenner og fikk 2. Engelskmenn og irer har jeg intrykk av at sjelden gir noe dårligere enn 2. premie uansett..

Takk for tipset! Skader jo ikke å prøve, de betaler jo uansett og jeg får se om vi kanskje finner noe i nærheten etterhvert. *kikke etter engelskmann eller ire*

Av en eller annen grunn så tør jeg ikke stille egen hund selv,men å stille for andre gjør meg ikke noe :rolleyes:

Skrevet

Jeg har stilt min sheltie som har feilstillte hjørnetenner og fått rødt, og han er stilt for to andre dommere som ikke har nevnt et ord om tennene(alle sammen var nordiske dommere).

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...