Gå til innhold
Hundesonen.no

Ezydoghalsbånd


vipsen

Recommended Posts

Skrevet
Noen som vet om en norsk nettbutikk som har rosa :P Ezydoghalsbånd i str medium (43 cm)?

De hadde det ihvertfall på dyreklinikken jeg bruker. Hadde tenkt å kjøpe det til Molly,men fant ut at det ikke passet så godt med rosa til pelsen hennes, så det ble camo til henne i steden. Hvis ikke du finner det noen annen plass så si fra hvis jeg skal kjøpe det for deg og sende det :P

Skrevet
Hadde tenkt å kjøpe det til Molly,men fant ut at det ikke passet så godt med rosa til pelsen hennes, så det ble camo til henne i steden. Hvis ikke du finner det noen annen plass så si fra hvis jeg skal kjøpe det for deg og sende det :P

Terver skal ha camo de *fnis* Vips har det også, men det ble for hannhund på pyttelille Nyx på en måte... Bestilte fra den engelske siden, satser på det ikke tar for lang tid, ellers tusen takk!

Skrevet
Terver skal ha camo de *fnis* Vips har det også, men det ble for hannhund på pyttelille Nyx på en måte... Bestilte fra den engelske siden, satser på det ikke tar for lang tid, ellers tusen takk!

Si fra hvis du får varene fra den engelske siden... Jeg har nemlig bestillt derfra, men fikk aldri noe... Jeg bestillte da selen og to bånd i camo, hehe :P Det er vel nesten 2mnd siden nå, så nå kjøpte jeg selen i en dyrebutikk her, det var temmelig mye dyrere kan man si (og kanskje jeg plutselig sitter her med to...) :rolleyes:

Skrevet

Hundeutstyr hadde i allefall Ezy dog i alle str. i camo, i str. XXS - XS - S i rosa så jeg... mener å si jeg har sett det flere plasser.. skal gi beskjed om jeg finner noe ;)

EDIT: FANT =)

diggidog.no har i rosa i alle str. også i lilla =)

Skrevet
De hadde bare små størrelser. Pakken ble sendt fra England i morges faktisk, så da er det på vei ;)

Oppdaget såklart dette på den amerikanske siden etterpå ;)

Nei, noe så kult!;) Hadde sett stilig ut med rosa kamuflage halsbånd som stod i stil til Lyngs rosa sporline.. Minuset er jo bare at det er flere som tror han er tispe om han kommer med et rosa halsbånd;) Og ikke minst så ville "bruksgjengen" sett litt rart på oss;) Skulle hatt en sort tispe ja;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...