Gå til innhold
Hundesonen.no

Vandrende chip


mbakkevold

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har vært med på at ID-chipen har vandret fra det opprinnelige innstikks-stedet, til et annet sted på kroppen? Tina sin chip er nemlig helt nede ved "albuen" på framfoten, men ble satt inn i nakken...er dette vanlig?

Skrevet

Ally sin chip har også vandret. Den ligger forran på brystet hennes nå. Jeg lurte en stund på hva det kunne være for en klump, så jeg tok henne med meg til veterinæren og fikk ham til å sjekke det. Det han sa var at på enkelte hunder prøver kroppen å kvitte seg med den før den blir kapslet inn og vil dermed vandre litt i kroppen. Ally sin er kapslet inn nå og vil ikke vandre videre fra brystet.

Skrevet

Jada, Willy sin chip ligger i helt øverst i venstre frambein inntil brystet.... :rolleyes:

Veterinæren sier det er helt ok... så han får bare ha den der... :closedeyes:

Skrevet

Det har jeg faktisk ikke tenkt noe over..

Da må jeg ut og sjekke det i morra, men det er vel ikke farlig om den har flyttet på seg?

Kan sikkert bli vanskligheter med å finne den kanskje ?

Skrevet
Det har jeg faktisk ikke tenkt noe over..

Da må jeg ut og sjekke det i morra, men det er vel ikke farlig om den har flyttet på seg?

Kan sikkert bli vanskligheter med å finne den kanskje ?

Vent til mandag, og gå innom veterinæren så kan de skanne etter den, med apparatet sitt.. :P

Det er vissr smart å få gjort en gang i mellom allikevel, for å sjekke at den eri orden...

Det er ikke farlig, ihvertfall, men greit å vite hvor den er..

Skrevet
Diva sin chip er vandret til langt ned på venstre skulder. Sean sin finner vi ikke

Da burde dere ID-merke hunden på nytt! Så vet dere at han har en merking som fungerer, i fall han skulle bli borte. Det er jo nettopp derfor vi ID-merker, som et ledd i å lettere kunne få de tilbake.

Skrevet

Var ute for å sjekke dette i går og den satt der den skulle ; )

Men jeg fant en flått ;)

I panna *grøss* håper han ikke får noen sykdom nå

Skrevet

Nana sin er på beinet, simba og loppa har den bak på i nakken.

Jeg sjekket det med Nana siden jeg trodde den måtte sitte i nakken elr noe, men hun sa det gikk bra der den lå nå.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...