Gå til innhold
Hundesonen.no

Mira, en rampete Flat frøken..


SCRM

Recommended Posts

Skrevet

Her er min første engel.. :) Hun er en fantastisk god og tillitsfull jente... :P Hun er vell som Flatter flest, halen går hele tiden, og det finnes ikke noe vondt i henne..

Her er noen bilder av henne etter att hun kom hjem til oss.. (hun kom i juli i sommer)

Slapper av i gangen i varmen.

SANY0082.jpg

Koser seg i gresset under trampissen.

SANY0083.jpg

SANY0084.jpg

Skal prøve og opppdatere denne.. (er ikke mester på sånne ting) :rolleyes:

Skrevet

Mira elsker og bade, spesiellt ute, hun gjør alt hun kan for og få bade. Dette er en varm sommerdag.

SANY0178.jpg

SANY0179.jpg

SANY0180.jpg

SANY0181.jpg

SANY0182.jpg

SANY0183.jpg

SANY0184.jpg

SANY0185.jpg

Å sånn er man når man er ferdig og bade.

SANY0186.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Hun ser helt nydelig ut! Skulle dere bruke henne til jakt?

Jeg har holdt på med søsteren hennes litt, og hun er kjempefin, så da er vel Mira det også ^_^

  • 3 weeks later...
Skrevet
Hun ser helt nydelig ut! Skulle dere bruke henne til jakt?

Jeg har holdt på med søsteren hennes litt, og hun er kjempefin, så da er vel Mira det også ^_^

Nå er det lenge siden jeg har gidd lyd fra meg, men jeg skal ta noen bilder i helgen av vårt 1 valpeshow, så da kommer det garrantert et lite bilde spam. :P

Men jeg skal ikke bruke henne i jakt, jeg skal begynne med agility, men hun skal også være familie hund..

  • 2 weeks later...
Skrevet

Nå kommer det et "lite" bildespam siden det er så lenge siden sist :cool:

PB170154.jpg

PB170152.jpg

Er det noe mat på benken tru...

PB170150.jpg

Nydlige jenta ;)

PB170148.jpg

Vi hadde besøk av bestefar sin papillon, men hun var ikke særlig begeistret for Mira.

P9280003.jpg

Kosemose på gulvet..

PB010108.jpg

PB010106.jpg

Slapper av..

P9280005.jpg

Skrevet

Nå får jeg ikke til og legge ut bildene fra Orkanger og heller ikke fra da Mira hadde besøk, fordi str vill ikke endre seg her på sonen.

De er i rett str på Photobucket.. Noen som har noen forslag på hvorfor?

Skrevet

Nå kommer bildene fra Orkanger..

Venter og venter og venter:

PB100112.jpg

Og endelig ble det vår tur:

PB100123.jpg

Etter en lang da tok hun livet med ro, mens vi skå på kåringene av BIG og BIS valp:

PB100126.jpg

PB100127.jpg

PB100128.jpg

PB100129.jpg

Mira ble BIR i sin gruppe.. :lol:

Skrevet

Mira hadde besøk av en GS gutt:

PB110130.jpg

PB110131.jpg

PB110132.jpg

PB110133.jpg

De holdt ikke på slik hele tiden, de tok seg også tid til en liten pause.

Skrevet

Krtikken var: Feminint hode, litt kort hals, mb pelskvalitet, mb benstamme, litt fallende kryss, bra str. Trenger litt mer trening :rolleyes: Dette er ikke den helt korrekte, den har jeg hjemme, men kan gjøre det om når jeg kommer hjem. :icon_redface:

Skrevet

Takk for komentarer :icon_cry: *stolt* :rolleyes: Hun er min første hund, og jeg angrer ikke et sekund..

Tror nok jeg litt svak for Flatten.. De jo så nyyydelige, også har de så herlig gemytt.. Mira passer perfekt til meg, hun er en livlig og glad hund, som liker og være med på det meste..

Men til Voff: Hvor stor og tung var din hund når h*n var 5-6 mnd?? Jeg synes nemlig Mira er litt stor, men det syntes ikke dommeren..

Skal komme med mange flere bilder snart..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...