Gå til innhold
Hundesonen.no

turvennar/sosialisering nærme sentrum


holly

Recommended Posts

Skrevet

heihei:) har ei cavalier-tispe på 9 mnd som treng å bli litt meir sosialisert med hundar..det hadde også vore kjekt å hatt nokon å gått tur med. Så om det er nokon som bor nærme trondheim sentrum som vil treffast så hadde det vore kjekt:)..eg syns det blir litt tungvindt å ta bussen til rotvoll for å bli med på treffa der..gåavstand hadde vore betre.

Skrevet

bor midt i sentrum vi..veit ikkje om så mange plassar vi kan gå, men kanskje marinen ? festninga? eller mot ilsvika? eller mot korsvika?

det er berre å kome med forslag:)

  • 3 weeks later...
Skrevet

nåken som vil bli med å gå en tur,trene litt i morga eller på tirsdag? kan møtast på marinen, og så kanskje gå opp til festninga og vere der ei lita stund? har aldri vore der men, så veit ikkje om det er ein fin og grei tur å gå..det er no berre å foreslå noko anna.

tenkte vi kunne møtast kl. 5?..viss det ikkje passar er det berre å sei ifrå.

Skrevet

På tirsdag kan jeg ikke, da skal jeg på hundetreff på Lade. Men i morgen klokken fem passer fint for meg :) Kan ikke så mye om turmulighetene i sentrum, så noen andre for legge opp den :P

Skrevet

Jeg må nå spørre jeg; noen spesiell plass på marinen vi skal møtes? Jeg kommer til å hoppe av bussen ved Prinsen kino.

Guest Christine
Skrevet

Jeg stemmer for å møtes på marinen for så å gå til festningen! :)

Vi kan jo møtes omtrent rett under elgseterbrua klokken 5? eller? :P

Guest Christine
Skrevet

Ohh. gjør du? Konge! :)

Jeg er litt sliten nå, jogga omtrent nettop 8-9km (hele ladestien), så er dødssliten... Kommer uansett, bikkjene må jo få tur liksom.

Snakkes om to timer da?

Skrevet

Kan dessverre ikke komme likevel :) Var syk forrige uke, og fikk først vite på skolen i dag, at jeg starter på Trafikalt Grunnkurs i dag...

Sorry!

Skrevet
Når har du det der kurset? Er det hver mandag?

Det var denne mandagen, så er det i morgen. Også mandag og tirsdag neste uke, og så er jeg ferdig :cool:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...