Gå til innhold
Hundesonen.no

Ålesund/Ørsta


Huldra

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som skal starte i konkurransen nå til helgen? Hadde vært morsomt å hilst på! :) Vi stiller begge dagene, både vanlig ag og hopp, klasse 1 stor.

Skrevet

Morsomt, morsomt! Bare å komme og hilse på, så skal jeg se etter en pomme! :)

Edit: Jeg har forresten bare fått PM for søndag. Har du meldt på begge dagene, og har du evt fått for lørdag? Syns det begynner å bli litt vel sent nå..

Skrevet

Men hvordan vet de at jeg skal ha et startnummer? Skal jeg ta med noen papirer eller noe? Og får jeg i så fall disse i posten? Jeg er jo ikke akkurat noe drevent konkurransemenneske, så jeg aner ikke hva jeg skal ta med av sånt. Har stort sett fått papirene i posten.

Er det noen som vet hvor Ørsta skal ha konkurransen sin? Er det i Olsvika det også? (Hadde vært praktisk for noen som ikke er så kjent..) Sånne opplysninger hadde jo vært en fordel å fått, liksom.. :)

Skrevet
Men hvordan vet de at jeg skal ha et startnummer? Skal jeg ta med noen papirer eller noe? Og får jeg i så fall disse i posten? Jeg er jo ikke akkurat noe drevent konkurransemenneske, så jeg aner ikke hva jeg skal ta med av sånt. Har stort sett fått papirene i posten.

Det er ikke noe stort problem dette, og ikke så uvanlig heller. Du går bare i sekretariatet og sier hunden din sitt navn og hvilke klasse han skal stille i og så får du startnummeret.

Er det noen som vet hvor Ørsta skal ha konkurransen sin? Er det i Olsvika det også? (Hadde vært praktisk for noen som ikke er så kjent..) Sånne opplysninger hadde jo vært en fordel å fått, liksom.. :(

Hvilken klubb er det som arrangerer dette? Det er et godt stykke mellom Olsvika og Ørsta... (olsvika er utenfor Ålesund)

Ring du og få klarheit i dette før helgen.

Lykke til med dere alle sammen! :)

Skrevet
Det er ikke noe stort problem dette, og ikke så uvanlig heller. Du går bare i sekretariatet og sier hunden din sitt navn og hvilke klasse han skal stille i og så får du startnummeret.

Hvilken klubb er det som arrangerer dette? Det er et godt stykke mellom Olsvika og Ørsta... (olsvika er utenfor Ålesund)

Ring du og få klarheit i dette før helgen.

Lykke til med dere alle sammen! :(

Takk for opplysninger til en grønnskolling! :) Har vært borti dette med å hente startnummer på utstilling, men da fikk jeg mail om hvor utstillingen skulle være og om hvordan jeg skulle hente startnummer. Var visst for å spare utgifter til porto og det er jo greit nok, dessuten får de jo en flott oversikt over de som har møtt og ikke. Men det hadde jo vært en fordel som sagt, om jeg hadde visst hvor stevnet skal være, men jeg får vel ringe. :( Pleier ikke sånne dobbeltstevner å på samme plass med samme hinder, selv om klubbene ligger et lite stykke fra hverandre? Har jo bare deltatt på ett sånt stevne, med Nidaros og Gauldal, og de gjorde det i alle fall på den måten, noe som jo er veldig praktisk for de som deltar som slipper å finne frem til to steder i stedet for ett. Dessuten er det vel praktisk for klubbene som kan bruke samme hinder begge dagene..

Skrevet

Kom akkurat fra banen i Olsvika nå og der var...en smule vått...hehe...Håper virkelig det slutter å regne snart...

Stevnet i Ørsta skal være på Ørsta stadion og stevnet i Olsvika på banen i Olsvika...Det er et stykke fra hverandre,må ta ferge...Tror det tar kanskje en time å kjøre? Jeg synes det er dumt at man må hente startnummeret i sekretæriatet...Er stresset nok fra før når jeg skal på stevne om jeg ikke må stå i lang kø også...hehe

Skrevet

Jeg finner ikke noe tlf-nr til Ørsta hundeklubb.. Er det noen som kan bekrefte hvor konkurransen skal være, og evt sende meg en pm eller legge det ut her, med adresse/veibeskrivelse fra Ålesund?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...