Gå til innhold
Hundesonen.no

HD fri og endelig frisk igjen!


Turnip

Recommended Posts

Skrevet

Denne dagen har jeg ventet lenge på! Fikk det etterlenktede brevet fra NKK og der sto det at han var fri for HD (A) Og i går ble han endelig friskmeldt. Ryggen var helt fin igjen, bakbeina var normale, svaret på blodprøven var helt fin, normale blodverdier igjen. Fikk beskjed om at jeg kunne trene han rolig opp igjen nå. Endelig!! 1/2 år med sykdommer og holdes i ro er endelig over!! Håper dette varer lenge nå!

Så gratulerer Mike, dette har du fortjent!! :icon_fun:

(Måtte bare få ut litt glede her)

Skrevet

GRATULERER :console:

Må være herlig å få det bekreftet på papiret.

Så nå får dere holde dere friske og på beina begge to :) Og endelig få begynt med trening om moro for fult igjen.

Skrevet

Så morro å høre, dette fortjener både han og ikke minst DU som har vært så tolmodig og stelt så godt med han når han har vært syk :console:

Skrevet

Takk! Trodde aldri denne dagen skulle komme. Gikk et bra spor med han i sta, og han var gla for å komme seg ut på en litt lengre tur og jobbe litt igjen i friluft! Nå får vi endelig begynt treningen for alvor igjen, og det setter vi begge pris på :) Blir mye moro fremover :console:

Skrevet

Kjempe gøy, og ikke minst godt å se at dere får gode nyheter også! :icon_fun:

Skrevet
Kjempe gøy, og ikke minst godt å se at dere får gode nyheter også! :icon_fun:

Tihi,ja vi har ikke hatt sånn kjempemange av de, men nå håper jeg at vi har fått nok av den uflaksen vår, og får litt hell fremover. Mike virker hvertfall veldig fornøyd med litt lengre turer og mer aktivt liv fremover. Har klødd i fingra etter å komme i gang med treningen nå. Er så godt med frisk hund, eller har han jo tykktamrbetennelse, men han får fòr for dette og legger ikke mye merke til det i hverdagen lenger :console: neste steg er at han klarer å være alene hjemme, men med tid så klarer vi det også!

Skrevet

Vel fotjent og jammen på tide at uflaks og uhell ble snudd til glede...

Kos deg masse med firfotingen din, han er en herlig gutt og er heldig som har kommet til en eier som deg, som virkelig gjør alt for hunden din. :console:

Skrevet

Det var kjempeflott å lese at det endelig går rette veien for dere etter alt dere har vært gjennom den siste tiden! Og gratulerer med A-hofter, det var jo veldig gode nyheter. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...