Gå til innhold
Hundesonen.no

Angel Pollentia's Born Happy "Happy"


Krissien

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg heter Kristine, og bor i Bergen sammen med min lille Irish Soft Coated Wheaten Terriergutt, Happy. Han kommer fra kennel Angel Pollentias b-kull og er 10 måneder nå, så 25. oktober fyller han ett år :lol: Har lyst til å drive med utstilling fremover, og ellers trener vi litt lydighet. Her kommer noen bilder av go'gutten, flere bilder ligger ute på hjemmesiden vår.

i256832750_42036_5.jpg

Happy bare to måneder gammel, ikke store karen da nei.

i285022772_19626_5.jpg

Morgentrynet til Happy - litt tidlig å begynne å ta bilder.

i285634071_26810_5.jpg

Har vokst en del ja, her er han blitt hele ni måneder.

  • Svar 87
  • Created
  • Siste svar
Guest Just me!!
Skrevet

WHEATEN! Halleluja. :lol: Så herlig gutt!

Stilte dere på Nesbyen? For jeg er ganske sikker på at vi møtte på søsteren til din gutt, akkurat husker jeg ikke navnet.. <_<

Btw, ser dere har vært på Merket og. Koselig! :lol:

Skrevet
WHEATEN! Halleluja. :lol: Så herlig gutt!

Stilte dere på Nesbyen? For jeg er ganske sikker på at vi møtte på søsteren til din gutt, akkurat husker jeg ikke navnet.. <_<

Btw, ser dere har vært på Merket og. Koselig! :lol:

Vi var ikke der, men to av søstrene hannes var der.

Skrevet

Her kommer noen flere bilder fra turen Happy hadde på Ulriken for et par dager siden. Resten av bildene ligger på hjemmesiden.

i289169492_78728_5.jpg

Godt å ha med seg litt vann på veien oppover.

i289169494_44473_5.jpg

Nesten på toppen.

Skrevet
såå fin hunden din var :lol:

Tusen takk, han er fin ja :D

Så flott han er :lol:

Takk takk!

Fin gutt det! Mange fine bilder av han på hjemmesiden også :lol:

Takk for det, legger ut flere bilder av ham på hjemmesiden over helgen :P

Enda en wheaten! JIPPI;) Det er hund med mye futt det!

Happy ser kjempekos ut:)

Ja, wheaten terriere er knallherlige dyr ;)

  • 2 weeks later...
Skrevet

På fredag begyner vi på grunnkurs. :whistle: Og det gleder vi oss masse til..

Blir spennende å se igjen kulle søskene til Happy..

Skrevet
Kjempesøt=)

Møtte også søstrene hans på Nesbyen og har møtt familien hans (mor og halvsøster) flere ganger=)

Tusen takk. :devil:

NESTEN like fin som min egen Pipsegutt! :P

Takk takk.. :whistle:

Guest Just me!!
Skrevet
Her kommer et bilde av Happy fra turen på vidden, forleden dag. Resten ligger på hjemmesiden

i292754850_29930_5.jpg

Nermer seg Fløyen no. "Er jeg ikke regn?" :)

Hehe, det kjenner vi igjen. Så herlig! :D

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...